MABEL MATİZ ÖSYM’NİN KENDİSİ HAKKINDAKİ AYRIMCILIĞINA BU SÖZLERLE CEVAP VERDİ

Geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirilen YKS’de Mabel Matiz’e ilişkin bir soru sorulmuştu. Yobaz kesimin bu olayı köpürtmesiyle konuya dair ÖSYM’den açıklama geldi. Yobazların borazanı Yeni Akit’e konuşan ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün inceleme başlatıldığını duyurmuş ve “Kurumumuz yönetiminin milli, manevi değerlerimiz ve toplumsal değer yargılarımız konusundaki hassasiyeti açıktır. 2020 YKS’nin TYT oturumunda yer alan Türkçe alanındaki ilgili sorunun içeriği hakkında inceleme başlatılmıştır. Sorumlu kişiler soru hazırlama süreçlerinden çıkartılacaktır” denmişti.

Mabel Matiz, gün boyu sosyal medyada bu olaya verilen tepkileri ve kendisine verilen desteği görmezden gelmeyerek bir açıklama yaptı

Matiz’in açıklamasının tamamı şöyle:

Selam : ) Müziğimle hayati bir sınavın sorularına konu olmak beni çok mutlu etti. Şimdi ise aynı sınav üzerinden kişisel değerlerimin konu edilmesini hayretle izliyorum. Adımın yanına coğrafi işaret logosu konmasına ramak kalmışken, sınandığım şeye bak. Eh, hayatın sınavları bitmez demiştim : ) Bi’ yoklama da burdan geldi.

Yoğun destek ve sevgi mesajlarınızı içim büyüyerek okuyor ve kabul ediyorum. Bugüne dek müziğimle anlatmak istediğim şeyin ne kadar iyi anlaşıldığını yine sizin yazdıklarınızdan anlıyor ve daha da güçlü hissediyorum.

Müziğimi yapmaya, hikayeler anlatmaya ve bu ülkenin bir parçası olmaya gönülden devam edeceğim. Bir başka sınavda görüşmek üzere…