MABEL MATİZ’İN HARBİYE AÇIKHAVA’DAKİ ŞAHANE KONSERİNDE GÖKKUŞAĞI SÜRPRİZİ

Geçtiğimiz haziran ayında yayınlanan ‘Maya’ albümü ile gündemde olan, GZone Dergi’nin son sayısının kapağı Mabel Matiz, albümün ilk konseri ile düzenlediği Harbiye Açıkhava konserleri kapsamında dinleyicileriyle buluştu.Mabel Matiz, konserin sonunda LGBTİ’yi simgeleyen gökkuşağı bayrağını göğsüne koyarak şarkılarını söyledi.

Mabel Matiz; dördüncü stüdyo albümü olan Maya’dan şarkılarını ilk defa sahnede seslendirmiş olmanın büyük heyecanını yaşadı. Matiz; Harbiye’deki sahne konukları ise Sıla ve Göksel oldu.

Yaklaşık olarak iki yıldır albüm üzerinde çalışmalarını sürdüren, listelerde bir numaraya yerleşen Ya Bu İşler Ne ve Öyle Kolaysa teklilerini albümün habercisi olarak önden yayınlayan Mabel Matiz, yeni albümündeki şarkıların yanı sıra eski şarkılarına da Harbiye’deki sahnesinde yer verdi.

3 saat boyunca sahnede kalan Mabel Matiz; albümün prensi diye bahsettiği aynı zamanda aranjörü olan Sabi Saltıel’e duygularını ise “Çok kıymetli bu gece burada bizimle olman, iyi ki varsın” diyerek dile getirdi.

Mabel Matiz’in sahne dekoru ve stil danışmanlığını yine birlikte çalışmış olduğu Anıl Can üstlenirken tasarımını ise Çiğdem Karavit üstlendi.

Mabel Matiz; ilk bölümün sonunda sürpriz bir potpuri yaparak Lambaya Püf De, Hey Onbeşli, Şekeroğlan ve Cartel gibi hafızalara kazınmış şarkıları da aynı gece ve aynı sahnede söyleyerek harbiye konserinin ilk yarı sahnesini kapattı.

Maya albümündeki 20 şarkının sözü ve müziği Matiz imzası taşırken ‘Sarmaşık’ adlı şarkıyı da geçtiğimiz yıl yine birlikte yazdıkları ‘Muhbir’le oldukça ses getiren, Sıla Gençoğlu konserin sürprizlerindendi.

Sahnede bu şarkıları seslendirmeden önce ise Mabel Matiz, sahnede Sıla’ya “Hayatta şanslı hissettiğim anlardan biri, hem benim için çok kıymetli bir buluşma hem de ülke için çok kıymetli” diyerek duygularını dile getirirken Sıla’da “Bu şarkıyı birlikte söyleyeli 1 yıl olmuş hayatımızda çok şükür hiçbir şey değişmemiş, hala konuşanlara özeniyoruz” diyerek esprili bir dille duygularını yansıttı.

Uzun yıllardır çok yakın dost olan Matiz ve Göksel’in sağlam dostlukları Harbiye Açıkhava’da sahneye de yansıdı. Matiz’i yalnız bırakmayan Göksel; daha önce kendi albümünde yer vermiş olduğuMatiz imzalı ‘Denize Bıraksam Kendimi’ şarkısı ile sahnede naif sesi ve güzelliğiyle herkesi bir kez daha büyüledi.

Konser sonunda bis yapan başarılı sanatçı geceyi şu sözlerle kapatarak, duygularını dile getirdi; “Harbiye; iyi ki geldiniz, iyi ki buradaydınız siz olmadan asla olmazdı. Burada olduğunuz ve ruhunuzu koyduğunuz için teşekkür ediyorum, ayrıca kendime de teşekkür ediyorum bu güzel geceyi gerçekleştirdiğim için, bir de Maya’ya teşekkür ediyorum.”

Mabel Matiz, konserin bis kısmında seyircilerden birinin ona verdiği, LGBTİ’yi simgeleyen Gökkuşağı bayrağını göğsüne koyarak, şarkısı “Yıldızların Peşinde”yi yeniden söylerek konseri kapattı.

 

Mabel Matiz ‘Maya’ yaz konserleri:

1 Ağustos Ayvalık Amfi Tiyatro
3 Ağustos Altınoluk Amfi Tiyatro
4 Ağustos Çeşme Amfi Tiyatro
17 Ağustos Datça Amfi Tiyatro
18 Ağustos Marmaris Amfi Tiyatro
20 Ağustos Bodrum Antik Tiyatro
21 Ağustos Kuşadası AVM Amfi Tiyatro

Haber ve fotoğraflar: NTV

Haber fotoğrafı: Çağdaş Engin Kırlangıç