MADONNA’DAN ORLANDO KATLİAMINA DİKKAT ÇEKEN VİDEO

Madonna, silah şiddetine dikkat çekmek için "God Control" videosunda mesajlar verdi. Ünlü yıldız, klipte Orlando'daki gey bar katliamına da gönderme yaptı.

Madonna, son albümü Madame X’in yeni klibi “God Control”da, Orlando’daki gey bar katliamına da gönderme yaptı ve silahsızlanmanın önemine dikkat çekti.

Jonas Ackerlund’un yönettiği bu muhteşem video ekte:

Madonna bu klibine yönelik “şiddet” eleştirilerine de yanıt verdi: Gerçeklerle yüz yüze gelmek sizi uyandırır.

Amerikalı pop yıldızı Madonna, God Control adlı şarkısı için çektiği, bir gece kulübü katliamının canlandırıldığı klibine yönelik eleştirilere yanıt verdi. Madonna, “İnsanların, ateş açıldığında neler olduğunu anlaması gerek” dedi. CNN televizyonuna konuşan Madonna, “İnsanlar ateş açınca işte böyle oluyor” derken, People dergisine mülakatında da “Gerçeklerle ve olayların acımasızlığıyla yüz yüze gelmek sizi uyandırır. Bunlar gerçekten oluyor. Olunca da böyle oluyor. Kötü mü hissettiniz? Güzel. O zaman belki bu konuda bir şeyler yaparsınız” diye konuştu.

Silah şiddetinin bugün Amerika’daki en büyük sorun olduğunu da söyleyen pop yıldızı, “Artık dayanamıyorum” dedi.

Madonna God Control adlı şarkıda ABD’deki silah şiddeti gerçeğine dikkat çekiyor, halka “uyanmaları” çağrısı yapıyor.

2016’da Orlando’da 49 kişinin öldüğü gece kulübü katliamına gönderme yapılan 8 dakikalık klipte, The Globe adlı hayali bir gece kulübünde “vurulan” ve kanlar içinde yerde yatan kişiler görülüyor.

3 yıl önceki saldırıdan kurtulanlar arasında yer alan Patience Carter adlı bir Twitter kullanıcısı görüntülerin çok rahatsız edici olduğunu ve 45’inci saniyeden sonra klibi izleyemediğini yazdı. Carter, “Silahlanmaya dikkat çekecek pek çok yaratıcı yol bulunabilir. Böyle bir şey yaparken katliamın kurbanları da dikkate alınmalı. Girişimi alkışlıyorum. Ama gerçekten rahatsız oldum” dedi.

Silahlanma karşıtı bazı gruplar ise Madonna’ya destek verdi.

İngiltere’de yayımlanan Guardian gazetesinin müzik editörü Ben Beaumont-Thomas, klibin “kışkırtıcı” olduğuna dikkat çekerek “Madonna silah reform konusundaki görüşlerini pop kültüründeki herkesten daha yüksek sesle ve daha açık şekilde dile getiriyor” dedi.

Kaynak:BBC