MAKYÖZ DİLARA ECE ÇELİK’İN KANALI YETERİNCE “SEKSİ” VE “ZAYIF” OLMADIĞI İÇİN Mİ KAPATILDI?

İki buçuk aydır YouTube’daki kanalında makyaj videoları paylaşan make-up artist Dilara Ece Çelik, kendisinin yeterince seksi ve zayıf olmadığı için YouTube kanalının çalıştığı dijital pazarlama ajansı tarafından kapatıldığını ve onlar tarafından hakarete uğradığını öne sürdü.

Kapandığında 15bin takipçisi olan makyaj artisti Dilara Ece Çelik, kanalının kapatılma sebebi olarak çalıştığı dijital pazarlama ajansının ona kilolu olduğu için artık yatırım yapmayacaklarını beyan ettiğini ileri sürdü.

Konu hakkında sosyal medyada farkındalık yaratmaya çalışan Dilara Ece Çelik’in GZone’a yaptığı açıklama şu şekilde:

Dilara Ece Çelik kanalında güzellik ve sohbet videolarım vardı. Sözleşmesiz çalıştığım ajans bana uzun süredir bütçeli kozmetik markalarıyla çalışabilmemiz için kilo vermem gerektiği konusunda baskı yapıyordu. Ajans sahibi, diğer Youtuberları örnek göstererek beni küçümsüyordu. Kanalımın hızlı büyümesi için beni at gibi koşturdular. Onların istediği viral, seksi ilgi çekici videoları yüklemeyince istedikleri gibi bir ayda 50 bin takipçiye ulaşamadım. Ajans sahibinin amacı sadece benim imajımı pazarlayıp üzerimden para kazanmak olduğu için dış görünüşümle onu tatmin edemedim ve kanalım kapatıldı. Videolarım silindi ve kanalımın adı değiştirildi.