MATT BOMER, HOLLYWOOD İKONU MONTGOMERY CLIFT’İN HAYATINI CANLANDIRACAK

Normal Heart ve American Horror Story gibi yapımlardaki efsaneleşen performansıyla televizyon dünyasının aranılan oyuncuları arasında liste başı olan, açık eşcinsel oyuncu Matt Bomer, yeni projesinde 1950’li yıllarda yaşamış, Hollywood’un ikonlaşan aktörlerinden Montgomery Clift’in hayatını canlandırmaya hazırlanıyor.

HBO’dan onay alan proje için kamera karşısına geçecek olan Matt Bomer, Montgomery Clift’in hayatını canlandıracağı ”Monty Clift” isimli yapım hakkında People dergisine çok özel bir röportaj verdi.

”Montgomery Clift Hollywood için gerçekten de çok önemli bir ikondu. 1950’li yıllarda, günümüzde anlayamayacağımız problemlerle baş etmiş bir sosyal ikon olmasının yanında, inanılmaz bir oyuncu olarak da tarihe geçmiştir. Montgomery Clift, aynı zamanda benim kariyerim adına da ilham aldığım aktörlerden biridir, bu sebeple onu canlandıracak olmak da benim için ayrı bir onur olacaktır. Bu projenin kariyerim için çok önemli bir dönüm noktası olacağını düşünüyorum” açıklamasını yapan Bomer, Montgomery Clift ile fiziksel benzerlikleri hakkında da, ”Birçok arkadaşım fiziksel özellikler olarak Montgomery Clift’e benzediğimi söylüyor. Ben de kendimde onu fazlasıyla görüyorum.” dedi.

Montgomery Clift’in trajik hayat hikayesi için buraya tıklayın…