MEİR ÖZVEREN YAZDI: ONA AŞK DERLER

Sezgisel danışman Meir Özveren, bu hafta çok önemli bir konuyu, aşkı masaya yatırdı ve spiritüel açıdan aşka baktı. İşte bu yazı:

Aşk, birçoğunuzun hayatının bir yerinde tanıştığı bir enerjidir. Kiminiz ondan korktu, kiminiz onun için acı çekti, kiminiz onunla varlığının en yüksek seviyelerine çıktı, kiminiz ise bir daha ona yaklaşmamaya yemin etti.

AŞK, CESUR RUHLARIN İLHAMIDIR

Aşk Sezen Aksu’nun ruhundaki sır, Virginia Woolf’un aklının sınırlarına vuran dalgalar,  Frida Kahlo’nun en büyük kazası, Oscar Wilde’ın tavan arasındaki portresi,  Ferzan Özpetek’in kamerasından yansıyan kırmızı, Halil Cibran’ın kutsal şölenindeki ekmektir. Aşk cesur ruhlara ilham verendir.

NASIL BULACAĞIZ RUH EŞİMİZİ ?

Spiritüel açıdan aşk denince, belki de hakkında en çok konuşulan konu “ruh eşi” meselesidir. Bu mesele hakkında çok yazıldı, çizildi. Ben size biraz daha detay vermek istiyorum.

“RUH EŞİ” DEĞİL “RUH EŞLERİ”

İlk önce bu sözü düzelterek başlayalım. Aslında doğrusu “Ruh eşi” değil “ruh eşleri”dir. Ruh denen kavram bütün zamanların ve mekanların ötesinde var olur, sonsuz bilinç içinde yer alır. Ruh değişik zaman ve mekanlarda, aynı anda farklı bedenlerde karmasını tamamlamak için yolculuğuna devam eder. Örnek vermek gerekirse, sizin ruh parçalarınızı taşıyan birçok insan dünyanın birçok yerinde yaşamaktadır şu an. Ve biraz daha ileri giderek şunu da eklemek istiyorum. Sadece bu gerçeklikte değil birçok farklı gerçeklikte ve zamanda; farklı ruh parçalarınız karmik yolculuklarına devam eder.

RUH EŞLERİ BAZEN SEVGİLİNİZ, BAZEN DE YAKIN DOSTLARINIZ OLARAK HAYATINIZA GELİR

Özetle; sadece bir tek ruh eşiniz yoktur. Ruh eşleri birden çoktur. Bazen ruh eşleri “sevgili” olarak buluşur; bazen de çok yakın dostlar olarak… Hatta bazen aile bireyleri olarak da hayatlarımızda karşımıza çıkabilirler. Fiziksel dünyadaki ilişki biçiminiz ve boyutunuz ne olursa olsun asıl olan çekim enerjisidir.

Kolaj: Meir Özveren

BİRBİRİNİN RUH EŞİ OLAN SEVGİLİLERİN KAVUŞMASI ZOR OLUR

“Sevgili” olarak karşımıza çıkan ruh eşleri ile ilgili eski kaynaklar şöyle bir bilgi aktarır:

Ruh eşleri üç temel özellik taşırlar.

  1. Ruh eşleri okyanuslar geçerek birbirlerini bulurlar.

Burada “okyanus” sözcüğü; su elementini temsil eden duyguları ifade eder. Yani “okyanus geçmek” ile anlatılmak istenen şey “insanların duygularına hakim olmayı öğrenmesi”dir.

  1. Ruh eşlerinin bir araya gelmemesi için mümkün olan her zorluk karşılarına çıkar. 

Ruh eşleri, çok zor zamanlarda buluşurlar. Kavuşmak ve bir araya gelmek için birçok zorluk ve badire atlatırlar. Mesela çevrelerindeki insanlar ilişkilerine karşı çıkarlar. Bütün bunlar, ruh eşleri için birleşme sınavlarıdır.

  1. Ruh eşlerinin buluşmasından çok yüksek bir enerji ortaya çıkar.

Bu enerji, iki varlığın ortak enerjisinin çok üstünde bir enerji olur. Bu birleşme, genelde ortak bir amaca doğru yapılan bir yol arkadaşlığını beraberinde getirir.  Bu ortak amaç genellikle bu dünyaya iyi bir şeyler katmakla ilgilidir.

“İLK GÖRÜŞTE AŞK” DİYE BİR ŞEY VAR MIDIR?

Ruh eşleri konusunu konuştuktan sonra gelelim “ilk görüşte aşk” meselesine. Hepimiz hayatımızda en az bir kez, aşkı ilk görüşte bulduğumuzu düşündüğümüz

zamanlar yaşamışızdır. Aşk olmasa da en azından yeni biriyle tanıştığınızda bu veya buna benzer bir cümleyi mutlaka kurmuşsunuzdur “Sanki birbirimizi uzun zamandır tanıyor gibiyiz…” Karşınızdaki yeni insana hemen kanınız kaynamış, onu sanki daha önceden tanıyor gibi hissetmişsinizdir. Evet, bu hisleriniz doğrudur. Aslında birbirinizi çok uzun zamandır tanıyorsunuz. 

Çünkü daha önce; 

“Başka zaman ve boyutlarda birçok kez birlikte oldunuz.”

Birbirinizle tamamlanmamış bir karmanız olduğu için yeniden karşılaştınız.

Peki birbirinizi nasıl tanıdınız diye mi soruyorsunuz?

Hemen cevabını vereyim: Gözlerinizden…

Beden değişse bile gözler her zaman aynı kalır. Burada bahsettiğim göz şekli ya da rengi değil elbette. O gözlerdeki enerjiden söz ediyorum.  Hangi zamanda ve mekanda olursanız olun, kaç hayat geçirmiş olursanşanz olun, gözler asla değişmez.

AŞKIN EN YÜKSEK FORMU

Aşk,  “Sevgilinin ruhunda bütün yaradılışı bulmak, görmek ve onunla bir olmak”tır…  Tarih boyunca bunu yapabilen birçok insan oldu ve olmaya da devam ediyor. Bu noktaya geldiğinizde bütün yaradılış sizinle ve bedeninizle kutsal bir ahenk içinde dans eder. Siz sevgilinizin içinde hem kendi varlığınızı bulursunuz, hem de bütün varoluşun sırlarını sezersiniz. Eğer bu seviyeye ulaşmışsanız artık karmanız tamamlanmış demektir. Bundan sonra daha yüksek bilinç seviyelerinde yuvaya dönüş yolculuğuna devam etmeye başlayabilirsiniz.

“AŞK…”

Aşk sevgilinin gözündeki ışık, aşk bütün ötelenmiş hayatların umudu, aşk sokakta yanından geçip gittiğiniz insanın ekmeği, aşk her doğan bebeğin ilk nefesi, her bu dünyaya veda eden insanın son nefesidir. O her yerdedir, her şeydedir. Ona aşk derler ama siz ne demek isterseniz onu deyin. Onun aslında bir adı yok, aşk sadece saf bir enerjidir. Yeter ki aşkı bulun, onu bulduğunuzda da cesurca sahiplenin ki bu hayat bir anlam kazansın.

Londra’dan Sevgiler

Meir

meirswayuk@gmail.com