MEİR ÖZVEREN YAZDI: PARAYI SEVİYOR MUSUNUZ?

Sezgisel terapist Meir Özveren’in yeni yazısının konusu: PARAYI SEVİYOR MUSUNUZ? 

İşte bu yazı:

Parayı seviyor musunuz dendiğinde herhalde çoğumuz “Kim sevmez ki” deriz. O zaman sıkı durun, size bir sorum daha var. Eğer parayı seviyorsanız onu neden harcamak istiyorsunuz? Çoğumuz parayı istediğimiz şeyleri satın almak, tatillere gitmek için harcamak isteriz. Eğer parayı çok seviyorsak, onu harcamak yerine, tutmak, büyütmek, çoğaltmak ve ona en iyi şekilde davranmak isteriz.

PARA SAF BİR ENERJİDİR

Paranın bir şekli, rengi, tadı, kokusu yoktur. Elimizde değerli bir kağıt olarak duruyor olsa da paranın hiç bir formu yoktur. Para sadece ve sadece saf bir enerjidir. Evrendeki her enerji gibi, eğer bizim frekansımız ona uyumlu değilse, para enerjisini kendimize çekmemiz pek mümkün değildir. Örneğin bir kişiye aşık olduğunuzu düşünün. Onun da size aşık olup, sizinle birlikte olmasını istiyorsunuz. Bunun için elinizden gelen her şeyi yaparsınız diye tahmin ediyorum. En önemlisi; aşk enerjisi ile yaptığınız her şey size zevk verir, mutluluk verir. Para da böyledir. Eğer onu mutlulukla, coşkuyla isterseniz o enerjiyi kendinize çekebilirsiniz. Ve para size geldiğinde “onu nasıl harcayabilirim” diye düşünmek yerine, bu para hayatımda daha güzel neler yaratır, hangi seçimleri bana açar ve onunla birlikte nasıl daha iyi olabilirim diye düşünürseniz daha olumlu sonuçlar alırsınız.

EVRENDE HERKESE YETECEK KADAR PARA VAR

Para da tıpkı diğer enerji formları gibi sonsuzdur. Her ne kadar herkes “dünyada sınırlı sayıda para var, herkese yetmez” dese de aslında evrende her şey herkese yetecek kadar vardır. Para da öyledir. Eğer size bunun aksi söyleniyorsa bilin ki bu sadece paylaşmak istemeyenlerin sözüdür.

NASIL DAHA FAZLA PARAYI KENDİMİZE ÇEKEBİLİRİZ?

Eğer para enerjisi sınırsızsa, “neden bu enerji bize bol bol akmıyor “diye sorduğunuzu tahmin ediyorum. Bu sorunun cevabı yine bilinç altı kayıtlarımızda. Eğer bir bardağın içindeki durmuş suyu boşaltmazsanız, taze suyu dolduracak yer olmaz. Eğer bilinç altımız bize hizmet etmeyen kalıplarla doluysa, para enerjisi ne kadar bize gelmek istese de onu kabul edecek yerimiz olmaz.

“PARA” İLE İLGİLİ OLUŞTURDUĞUMUZ YANLIŞ BİLİNÇ KALIPLARI

Peki nedir bu kalıplar? Birçoğumuz şu sözleri duyarak büyümedik mi? 

Para ile saadet olmaz.

Para her kötülüğü getirir.

Para huzur getirmez.

Borç yiğidin kamçısıdır.

Zengin insanlar mutlu olamaz.

Doğduğumuzdan beri bu kalıpları bilinçaltımızda tutuyoruz. Bu durumda gerçekten parayı istememiz ya da sevmemiz mümkün olabilir mi? Bu arada bu kalıpların doğruluk payı olduğunu da belirtmek isterim. Önemli olan bu yanlış kayıtları daha pozitif ve doğru olanlarla değiştirmektir. Örneğin, “para doğru kullanıldığında güzellikler getirir” ya da “hem para sahibi olmak hem de huzurlu olmak mümkündür” veya “para sahibi olarak da başarmanın ve kendimi geliştirmenin ne demek olduğunu biliyorum” gibi.  Özetle parasızlığı önemli kılıp,  güzel şeylerin para ile aynı anda olamayacağını sildiğimiz zaman kapılar açılır.

İKİ ÖNEMLİ KURAL “REKABETTE OLMAMAK” VE “PAYLAŞMAK”

Para enerjisini bize akıtacak diğer iki önemli kural ise rekabette olmamak ve paylaşmayı arzu etmek. İlk olarak paylaşmayı arzu etmek.  Siz elinizde olanın bir kısmını gerçekten ihtiyacı olan ile paylaştıkça evren size daha çok para enerjisi akıtır. Bardak örneğimize yeniden dönelim. Bir bardağın yarısının su ile dolu olduğunu düşünün. Bu bardağa su doldurmaya başlarsanız belirli bir noktadan sonar taşar. Eğer aynı bardağın altına küçük bir delik açarsanız o zaman her zaman duru, taze su dolmaya devam eder ve bardak sonsuz bir şekilde yeni suyu almaya devam eder. Biz ihtiyacı olana birazcık bile yardımcı olursak, evren de bize yardımcı olur. Hiçbir şey enerji alma-verme dengesinin dışında çalışmaz.

VAKTİ GELEN TOHUM ÇİÇEK AÇAR

Diğer bir konu ise rekabette olmamak. Yazımın başında söylediğim gibi herkes için yeterli enerji var evrende. Önemli olan bu bilince ulaşmak ve payımıza düşeni almaya gönüllü olmak. Devamlı rekabet içinde olmak aslında kendimizi yetersiz hissetmekten gelir. Bu durumda rekabet ederek aslında insanlara yetersiz olmadığımızı kanıtlamak isteriz. “Ben rekabet etmek istemiyorum ama insanlar benimle rekabet ediyor” mu diyorsunuz? Bırakın etsinler. Herkesi değiştiremezsiniz ve herkesin seçimleri kendine aittir. Siz tam olmayı, mutlu olmayı, güvende olmayı ve bol paralı olmayı seçin. Gerisini evrene bırakın ve sabırla bekleyin. Vakti gelen tohum mutlaka çiçek açar.

ENERJİYİ HAREKETE GEÇİRMEK İÇİN İKİ ÖNERİ

Ve son olarak enerjiyi harekete geçirmek için iki küçük öneri: Birincisi para enerjisine onu sevdiğinizi gösterin. Nasıl mı? Cüzdanınıza bir bakın. Eğer eskimiş ise, güzelliğini kaybetmişse kendinize güzel yeni bir cüzdan alın. Siz paraya güzel bir yer hazırlayın ki o da sevgiyle size gelsin. İkinci önerim ise faturalar ve kredi kartı çıktıları. Lütfen bunları cüzdanınızda ya da çantanızda taşımayın. Bunun amacı size paranın gideceği yerlere devamlı hatırlatmalarını önlemek. Devamlı paranın gideceği yerleri düşünmek bilinç altınızda korku enerjisi yaratır ve böylece bilinç altınız parayı almaktan korkabilir.

Bu arada önümüzdeki haftalarda size bir sürprizim olacak. İpucu olarak sizlerle daha yakından görüşmek  ve tanışmak istiyorum diyebilirim, eğer siz de isterseniz.  Şimdilik bu kadar ipucu yeter.

Londra’dan sevgilerimle

Meir

meirswayuk@gmail.com – www.meirsway.com