MEİR ÖZVEREN YAZDI: YENİ YILI YARATMAK

GZone’a özel yazılarıyla ruhani dünyamızda yeni ufuklar açan sezgisel terapist Meir Özveren, yeni makalesinde YENİ YILI YARATMAYI konu edindi.

İşte bu yazı:

Bu haftaki yazıma başlamadan önce yakın zamanda aramızdan ayrılan;

ülkemizde spiritüel konularda başarılı çalışmalara imza atmış güzel insane Beki Ikala Erikli’ye sevgilerimi yollamak istiyorum. Sevgili Beki’nin şu an ışık içinde olduğunu, meleklerle birlikte bize gülümsediğini hissedebiliyorum.

Bu hafta yeni yıl üzerine bir farkındalık çalışmasını beraber yapmayı arzu ediyorum. Yılın bu son günlerinde hepimizin 2016’yı gözden geçirip yeni yıl için kendimize hedefler koyduğumuzu tahmin etmek hiç de zor değil. Yeni yılda birçok güzel dileğinizin gerçekleşmesini bütün kalbinizle istediğinize eminim. Yeni yıl dileklerimizden önce gelin isterseniz geçmiş yıllara birlikte bakalım.

ÖNCE GEÇMİŞ YILLARA BAKARAK BAŞLIYORUZ

Bugüne kadar geçmiş yıllardan beklentilerinizin, dileklerinizin ne kadarı gerçekleşti? Tamamı? Yarısı? Birazı? Ya da hiç biri? Eğer bu soruya olumsuz bir cevap verenlerdenseniz şimdi sizlerle paylaşacağım çalışmayı mutlaka yapmanızı tavsiye ederim.

GELECEĞİMİZİ SEÇİMLERİMİZLE BİZ YARATIYORUZ

Öncelikle, geçtiğimiz haftalarda bahsettiğim bilinç altımızın yaratma gücünden biraz daha detaylı bahsetmek istiyorum. Birçok farklı yeni çağ spritüel öğretisinden duyduğunuz, öğrendiğiniz gibi ben de geleceğimizi seçimlerimizin yarattığını vurgulamak istiyorum. Bunu yıllar önce ben de ilk duyduğumda “Hadi canım, ben mi seçtim başıma gelen onca zor şeyi” diyerek gülüp geçmiştim. Yıllar içinde spritüel konularda yaptığım uzmanlık, bunu bir meslek olarak sürdürürken İngiltere başta olmak üzere Avrupa’nın birçok ülkesinden farklı insanlarla yaptığım çalışmalar sonrasında edindiğim gözlem ve tecrübelerle rahatlıkla söyleyebilirim ki geleceğimizi seçimlerimizle biz belirliyoruz. Ama sadece seçimler dersem biraz eksik kalır. Seçimlerimizle birlikte geleceğimizi bilinçli yanımız, kararlarımız ve bilinç altımız belirliyor. Yaratımın büyük bir bölümünü bilinç altımızın yaptığını söylemeliyim.

BİLİNÇ ALTININ GELECEĞİMİZDEKİ ROLÜ

Bu yaşamınızdan, genetiğinizden, geçmiş yaşamlarınızdan ve kollektif bilinçten gelen bir çok olumlu ve olumsuz kalıp bilinç altınızda saklanıyor. Bilinç altımız bu kalıpları kullanarak bizim seçimlerimize büyük ölçüde yön veriyor. Çoğu zaman biz farkında bile olmadan seçimlerimizi yapmış oluyoruz. Bilinç altında olan ve dört farklı kaynaktan gelen bu kalıpları önümüzdeki haftalarda daha detaylı anlatacağım. Ayrıca yine önümüzdeki haftalarda para, kariyer, sağlık, ilişkiler ve psişik yetenekler gibi farklı alanlarda bilinç altı çalışmaları yapacağız birlikte. Bilinç altının önemini bilerek sizi yeni yıl çalışmamıza davet ediyorum.

YENİ YIL İÇİN MEDİTASYON

Yeni yıl ile ilgili dileklerinizi bir kağıda yazmadan önce gözlerinizi kapatın ve bir süre sadece nefesinizi dinleyin.

Sonrasında düşüncelerinizi göğsünüzün tam ortasına odaklayın ve kendinize yüksek sesle sorun: “Ben bu yıl gerçekten neler istiyorum?”

İçinizde güçlü bir şekilde hissettiğiniz her şeyi kağıda not edin.

Sonra not ettiğiniz şeyleri yüksek sesle tek tek okuyun ve her biri için “Bu istek kime ait? Gerçekten ben mi istiyorum bunu? “ diye sorun.

Sorduktan sonra ilk başta büyük çoğunluğunuz her hangi bir şey hissetmeyebilir. Lütfen tekrar deneyin, kendinize tekrar aynı soruyu sorun.

Eğer bu dilek gerçekten size aitse; yani başka bir deyişle bilinç altınızda sizi kısıtlayan kalıplardan kaynaklanmıyorsa kendinizi hafif ve huzurlu hissedersiniz.

Eğer bu dilek size ait değilse, hafif bir huzursuzluk duyarsınız. Sonunda gerçekten size ait olduğuna emin olduğunuz dilekleri kağıda not edin.

(Buraya kadar yeni çağ öğretilerinde sık sık bahsedilen bilincin yaratma gücünü kullandık. Şimdi bu çalışmaya biraz da eski kadim öğretilerden gelen bilgileri ekleyeceğiz.)

Kadim öğretilere göre bilincimiz, yüksek boyutlara kadar ulaşır ve yaratıma katkıda bulunur. Fakat bizler şu an için fiziksel bedenimizin sınırları içinde bu hayatı devam ettiriyoruz. Fiziksel dünyada bir şeyin olması için harekete geçmek gerekir. Evrende kusursuz bir alma – verme dengesi vardır. Ne kadar çok paylaşırsak o kadar çok ödüllendiriliriz. Bir yandan da biz ne kadar çok kendi rahatımızı feda edip iyiye doğru değişirsek, isteklerimize o kadar daha kolay ulaşırız.

Mesela bütün bilinç altı arınmalarımızı yaptığımızı ve yaratım meditasyonlarını tamamladığımızı düşünelim. Hala otobüste ayakta durmakta zorlanan bir insanı gördüğümüzde ona yer vermemek için başımızı başka yöne çeviriyorsak, o zaman dileklerimizin gerçekleşmesi biraz zor. Çünkü asıl değişim ve gelişim fiziksel dünyada olur. Biz o yüzden bir beden seçip bu dünyaya geldik. Hem bilinç altımızı temizleyip ruhumuzu arındırıp geliştirecğiz, hem de iyi, uygar ve farkında olan bir insan olmaya çalışacağız. İkisini birlikte yapabildiğimiz zaman mucizelerin kapıları bize açılacaktır.

Şimdi lütfen biraz önce isteklerinizi not ettiğiniz kağıdı önünüze alın. Her dileğin karşısına onun olması için neyi değiştireceğinizi yazın. Örneğin bolluk istiyorsanız karşısına zor da olsa “Bu yıl paylaşmayı öğreneceğim” yazın. Aslında bunu evrenle yaptığınız bir çeşit anlaşma diye düşünebilirsiniz. İlk önce dileklerinizi, isteklerinizi netleştiriyorsunuz. Sonra da onların karşısına onların olabilmesi için hayatınızda neleri değiştireceğinizi yazıyorsunuz. Elbette bu yazdıklarınızı değiştireceğinizin sözünü de vererek…

Hepinize gerçekten kendiniz olabileceğiniz, varlığınızın değerini daha çok fark edebileceğiniz, mucizelerin git gide günlük hayatınızın olağan bir parçası olacağı güzel bir yıl diliyorum. Elbette değişiminiz ve dönüşümüzün için güçlü bir irade ve sabır da diliyorum. Mucizelere ulaşmak için çalışmamız gerektiğini bir kez daha hatırlatıyorum.

Londra’dan sevgilerimle

Meir Özveren

meirswayuk@gmail.com