MET GALA 2017’NİN TEMASI: REI KAWAKUBO / COMME DES GARÇONS

Met Gala 2017’de Yves Saint Laurent’den sonra, Comme des Garçons’un Rei Kawakubo’su ile bir ilk gerçekleşecek. New York’un prestijli sergi ve galası Met, tarihinde ikinci kez yaşayan bir tasarımcıyı onurlandırmaya hazırlanıyor. Met Gala’nın 2017 teması, anlaşıldığı üzere Japon tasarımcı Rei Kawakubo ve markası Comme des Garçons. 

Metropolitan Sanat Müzesi’nin direktörü Andrew Bolton’a göre Rei Kawakubo, son 40 yılın en önemli ve etkili tasarımcılarından. Bolton, Kawakubo’nun eşsiz yaratıcılığıyla modayı sanatla buluşturan vizyonuna dikkat çekiyor: “Rei Kawakubo, Comme des Garçons ile moda dünyasında yaratıcılıkla ilişkili kavramları bizlere yeniden sorgulattı.”

Her zamanki gibi Mayıs’ın ilk haftasında gerçekleşmesi planlanan Met Gala, 1981 yılından günümüze Commes des Garçons’un 120 tasarımına ev sahipliği yapacak. Galada onurlandırılacak Kawakubo’ya, Met Gala’nın daimi şeref konuğu Anna Wintour’un dışında, 2014’de Comme des Garçons ile işbirliği özel bir parfüm koleksiyonu için işbirliği yapan Katy Perry ve Pharrell Williams da eşlik edecek. 

Kaynak: Vogue