MODEL EMILY RAJATOWSKI: ÇOCUĞUMUN CİNSİYETİNİ 18 YAŞINA GELİNCE ÖĞRENECEĞİZ

Hamile olduğunu duyuran ünlü model Emily Ratajkowski: Cinsiyetini 18 yaşına gelince öğreneceğiz diye konuştu.

Emily Ratajkowski, ilk çocuğuna hamile olduğunu açıkladı. Model, Vogue’un dijital kapağında, eşi Sebastian Bear-McClard’la ilk çocuklarını beklediklerini söyledi.

Kapağa eşlik eden yazıda, 29 yaşındaki model ilk hamileliği hakkında konuştu ve bebeğin cinsiyetini açıklamayı planlamamasının nedenini anlattı. Ratajkowski, “Eşimle arkadaşlarımıza hamile olduğumu söylediğimizde, ‘Tebrikler’den sonra gelen ilk soru neredeyse her zaman ‘Ne istediğinizi biliyor musunuz?’ oluyor” diye yazdı.

Rajatowski, çocuğunun cinsiyetiyle ilgili sorulara da şu cevabı verdi:

Bunu çocuğumuz 18 yaşına gelene kadar cinsiyetini bilmeyeceğimizi ve o zaman geldiğinde onun bizi bilgilendireceğini söyleyerek cevaplamayı seviyoruz.

Buna herkes gülüyor. Yine de bu tutumumuzda bir doğruluk payı; çocuğumuzun birlikte doğduğu cinsel organ ne olursa olsun, bundan çok daha karmaşık olasılıklar olduğunu ima eden bir gerçek var: Karnımın içinde neden ziyade kimin büyüdüğüne dair hiçbir fikrimizin olmadığı gerçeği.

Model, “Bu, bizi hem çaresiz hissettiren hem de onur duymamızı sağlayan harikulade ve korkutucu bir kavram” diye devam etti. Ünlü model, ayrıca “çocuğuna olabildiğince az toplumsal cinsiyet kalıbı dayatma” fikrini sevdiğini ama “fetüsün cinsiyetini öğrenme” istediğini anladığını söyledi. Ratajkowski, “Bedenim tuhaf ve alışılmadık şekillerde değişirken, yaklaşmakta olan şeyi daha gerçek hissettirebilecek bir bilgi edinmek rahatlatıcı” diye yazdı. Yazıda model, kızı ya da oğlu olmasına dair duygularını ve yaşamdaki kaç tane deneyimin “cinsiyete göre belirlendiği” üzerine fikirlerini dile getirdi.

Ratajkowski sözlerinin devamında, “Ama cinsiyete dayalı peşin hükümlerimizi, bırakın bebekleri, insanlara dayatmamızı sevmiyorum. Çocuğumun bana kendini göstermesine izin veren bir ebeveyn olmak istiyorum” diye yazdı.

Kaynak: Independent Türkçe