MÜJDEMİZİ İSTERİZ, WATCHMEN DİZİ OLUYOR

HBO, Watchmen’i uyarlamak için çalışmalara başladı.

HBO, Watchmen’in dizi uyarlaması için çalışmalara resmen başladı. Daha önc ehaziran ayında uyarlamayı düşündüğünün haberini verdiğimiz proje için kanaldan pilot bölüm onay çıktı.
İlk sayısı 1986’da çıkan DC Comics çizgi romanının uyarlaması için anlaşılan isim ise televizyonda Lost dizisiyle bilinen, kanalın kısa süre önce final yapan dizisi The Leftovers’ın arkasında da yer alan Damon Lindelof. Hatta Lindelof dizinin onay alma ihtimaline karşılık şimdiden ek senaryo da hazırlayacak.
2009 yılında Zack Snyder’ın yönetmenliğinde sinema için uyarlanan Watchmen’in Snyder önderliğinde televizyona da geleceğine dair bazı haberler 2015 yılında çıkmış ancak proje gerçeğe dönüşmemişti.
Alan Moore ve Dave Gibbons’ın hazırladığı çizgi romanların hikayesi alternatif bir evrende geçiyor. Süper kahramanların varlığının tarihi değiştirdiği bir dönemde, bu grup kendilerinden birisinin ölümünü araştırırken aynı zamanda ölümcül bir komplonun da içinde olduğunu fark ediyorlar. Yayına girmesi planlanan proje kanaldan dizi onayı aldığı takdirde film uyarlamasından farklı bir iş çıkması bekleniyor.
Kaynak: Ranini.tv
https://track.adform.net/C/?bn=47497305 1x1 pixel counter :