MÜSLÜMAN MECLİS ÜYESİ EŞCİNSEL NİKAH KIYDI

İspanya’nın Badalona bölgesinde meclis üyesi, müslüman Fatima Taleb bir eşcinsel nikahını kıydı. 

2005 yılından beri eşcinsel evliliklere izin veren İspanya’nın Katalan tarafında bulunan Badalona bölgesinde, müslüman meclis üyesi Fatima Taleb bir eşcinsel nikahını kıyarken çekilen görüntüleri Internet’e sızınca, müslüman dünyası tarafından tepki topladı.

Kıydığı eşcinsel düğünde çekilen görüntüleri sosyal medyada paylaşılınca, Fas’ın ünlü gazetesi Marocco World News tarafından müslüman dünyasının yüz karası olarak gösterilen Fatima Taleb, eleştirilere kulak asmadığını söyledi.

NewNowNext’in haberine göre, müslüman dünyası tarafından kendisine yöneltilen hakaret dolu mesajlara aldırış etmeyen Fatima Taleb, sosyal medya hesaplarından tüm müslüman dünyasına bir mektup yayınladı.

”Bizlerin temiz bir havaya, mutlu yaşayacak bir ortama ihtiyacımız var. Bunu sağlayacak tek şey ise dünyamızı ırkçılıktan ve fobilerden kurtarmaktır, bütün azınlıkları toplumun geneline kabul edip, onları yargılamadan kabul etmektir. Kendinizi komşularınızda soyutlarsanız, onlar ile iletişime geçmezseniz, onların kültürlerini anlamaya çalışmazsanız, onların da sizin gibi olduklarını göremez, onlara karşı korku ve nefret beslemeye başlarsınız. Ama onları kabul edip, değiştirmeye çalışmadan sadece güler yüzle karşılarsanız, o zaman dünya çok daha yaşanası bir hal alacaktır. İşte o zaman stereotiplerden kurtulup, kulaktan dolma önyargılardan sıyrılıp, kendi yaşamımızla ilgili kararları kendimiz alabiliriz.”