MÜZİĞİN DEVLERİNDEN ACUN ILICALI’YA TELİF DAVASI

Acun Medya’ nın “O Ses Türkiye”, “Rising Star” ve “O Ses Çocuklar” yarışmalarında bugüne kadar hiçbir bedel ödemeksizin eserlerini izinsiz kullandığı Şehrazat, Sezen Aksu, Günay Çoban ve Fikret Şenes’in varisleri Acun Ilıcalı’ya karşı birlik oldular.

Müzik dünyasının dört önemli ismin editörlüğünü yapan Ossi Müzik-Hakan Eren’in başlattığı hukuki ve cezai sürecinde Şehrazat, Günay Çoban ve Fikret Şenes varisleri adına Av. Sadettin DAYIOĞLU, Sezen Aksu adına avukatı Gökçe Kılıç GÜLSARAN, Acun Medya ve TV 8 aleyhine eş zamanlı savcılık şikayetlerinin yapıldığını ve maddi manevi tazminat talepli davalarının açıldığını belirtti.

Şehrazat ise sosyal medya hesaplarından dava ile ilgili şu açıklamayı gerçekleştirdi:

Ahmet Kaya’nın temsilcisi Gam Müzik tarafından da ihtar alan Acun Medya bundan böyle yarışmalarda Sezen Aksu, Şehrazat, Fikret Şeneş, Günay Çoban ve Ahmet Kaya eserleri olmadan yarışmalarda kullanacağı şarkılarda tıkanma yaşayacağı gibi daha önceden Uğur Bayar dava açıp kazandı eserlerini izinsiz kullandığı için. Bu davalardan sonra başka büyük isimlerde dava açmaya hazırlandığı öğrenildi.