863269c786
Avery-Jackson

NATIONAL GEOGRAPHIC KAPAĞINDAKİ TRANS ÇOCUĞA TEHDİT

Ünlü belgesel dergisi National Geographic’in Ocak 2017 kapağında, cinsiyet devrimi başlığı altında yer alan 9 yaşındaki trans birey Avery Jackson’ın annesi, kızının ve kendisinin sosyal medya üzerinden fazlasıyla tehdit aldığını söylüyor.

Geçtiğimiz hafta National Geographic’in Ocak 2017 kapağını yayınlamasıyla ünlenen 9 yaşındaki Avery Jackson’a ve ailesine sosyal medyadan oldukça fazla homofobik söylem yürütüldüğünü iddia eden annesi Debi Jackson, ”Bu ithamlar bizi veya ailemizi yıldırmayacak!” dedi.

Avery Jackson’ın National Geographic kapağıyla ilgili daha fazla bilgi almak için buraya tıklayın….

 

 

9 yaşındaki çocuğu Avery’nin 4 yaşındayken kendisini trans bir kız olarak tanımlaması sonrasında, bu durumu kabul ettiklerini ve Avey’ye olabildiğince destek olduklarını söyleyen anne Debi Jackson, ”Bu insanlar sadece sosyal medya trolleri. Bir işleri yok ve eğlenmek için insanları tehdit ediyor ve aşağılamaya çalışıyorlar.” dedi.

Çocuğunun cinsel yönelimi konusunda ona destek olduğu için kendisinin hedef alınmasına alışık olduğunu söyleyen anne, ”Trans bireyler zaten bu fobik yaklaşımlara alışıklar. Bunlar bizim karşısında durduğumuz ve savaştığımız şeyler. Beni çocuğumu kabul ettiğim için iğrenç ve sapkın bir anne olarak göstermeye çalışıyorlar, çocuğumu para için kullandığımı iddia ediyorlar. Ailem hakkında bilgi elde edip, bunu sosyal medyada paylaşarak beni tehdit ediyorlar. Bu insanlar kendi düşüncelerine karşı duran herkesi silmek isteyen insanlar, kızımı intihara sürüklemeye çalışıyorlar.” diyerek suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı.

Bir eleştiri de Amerikan Aile Birliği’nden!

Avery ve ailesine yapılan eleştirilerden en büyüğü ise Amerikan Aile Birliği’nden yapıldı. Kurum resmi Facebook sayfasından National Geographic kapağıyla ilgili, ”Dergi, Amerikan toplumu tarafından tıbbi bozukluk olarak adlandırılan bir yapının reklamını yapıyor” açıklamasını yaparak Avery ve annesinin yaşadıkları transfobik davranışlara destek verdi.

Ayrınca Bakın

y kusagi millenials

İŞTE TRENDLERİ YÖNLENDİREN, DÜNYAYI DEĞİŞTİRECEK OLAN “Y KUŞAĞI”

GZone Dergi Yaşam yazarlarından Cihangir Öz, Nisan 2018 sayımız için şu anda nüfus olarak çoğunluğa ...