NETFLIX’TE LGBTİ İÇERİKLİ NELER İZLEYEBİLİRSİNİZ? İŞTE YENİ ÖNERİLER

Bu dönemde Netflix'te izleyebileceğiniz LGBTİ içerikli dizi, reality show ve filmlere göz atmak istedik.

Netflix’te izleyebileceğiniz en yeni LGBTİ içerikli dizi ve reality showları sizler için listeledik.

YENİ GELENLER: 

SEX EDUCATION: Özgüvensiz Otis, terapist annesi sayesinde cinsel tavsiyeler hakkında her şeyi bilmektedir. Öyle ki asi Maeve ona okulda bir seks terapisi kliniği açmayı teklif eder. 11 Ocak’ta platformdaki yerini alan dizinin ilk hafta sonuçlarına göre dizi, 40 milyonun üzerinde hesap tarafından izlenmiş. Eşcinsel karakteri Eric, bu eğlenceli dizinin en seveceğiniz karakterlerinden biri. Dizinin cinsel yönelimlere de gayet açık fikirle yaklaştığının altını çizelim.

AMERICAN CRIME STORY-THE ASSASINATION OF GIANNI VERSACE: Ryan Murphy’nin yapımcılığını üstlendiği dizi, ünlü modacı Gianni Versace cinayetinin gerçek hikayesinden esinleniyor.  “American Crime Story: Versace”, Ricky Martin, Penelope Cruz, Darren Criss gibi sevilen oyuncuları bir araya getiriyor. Darren Criss bu dizideki rolüyle Altın Küre de kazandı. İzlemediyseniz mutlaka izleyin.

RUPAUL’S DRAG RACE ve RUPAUL’S DRAG RACE ALL STARS: RuPaul’s Drag Race’in daha önce hiç bulunamayan 1.sezonu dahil tüm sezonları Netflix’e yüklendi. RuPaul’s Drag Race’in halen yayınlanmakta olan 5. All Stars sezonunun yeni bölümleri ise her cumartesi sabahı Netflix’e yükleniyor.

POSE (31 Ocak’ta)
Yine bir Ryan Murphy yapımı olan dizi, Amerikan toplumunun yaşantısının konu edildiği dizi 1980’lerde geçiyor. New York’ta bir arada yaşayan çeşitli kültürlerden insanların hayatına odaklanılacak dizide yeni yaratılan lüks evren, orta sınıflar ve eşcinsel kültüre değiniliyor. Dizide yer alan New York City’nin ışıltılı ve entrikalarla dolu düzeninde sıkışıp kalan New Jerseyli çift Stan ve Patty’yi Evan Peters ve Kate Mara canlandırıyor. Van Der Beek, Peters’ın zengin patronu Matt’i, Tatiana Maslany ise modern dans eğitmeni olarak karşımıza çıkıyor.

HALEN İZLEMEDİYSENİZ:

GRACE AND FRANKIE: Emmy adaylığı bulunan bu dizide, mülayim Grace ve eksantrik Frankie, kocaları birbirine aşık olup onları terk edince yakınlaşmaya başlarlar. Yetmiş yaş üstü eşcinsel çiftin de hayatlarının dizinin ana eksenlerden birini oluşturduğunu söylemek yanlış olmaz. Dizinin 5.sezonu 18 Ocak’ta Netflix’e yüklendi. Grace and Frankie’nin 6. sezonu 2020 içerisinde Netflix platformunda yayınlanacak.

ELITE: İşçi sınıfından gelen üç genç İspanya’daki seçkin bir özel okula kaydolunca, onlarla zengin öğrenciler arasında başlayan çatışma bir cinayete yol açar. İkinci sezonunun çekimleri de başlayan dizide Aron Piper tarafından canlandırılan seksi sporcu Ander, ve Omar Ayuso tarafından canlandırılan Müslüman uyuşturucu satıcısı Omar’ın aşkı işleniyor.  Farklı ailelerden ve okullardan gelmelerine rağmen birbirlerine aşık olan ikilinin hem bireysel hayatları hem de çift olarak yaşadıkları çarpıcı bir şekilde anlatılıyor.

SUPER DRAGS: RuPaul’s Drag Race’in sevilen drag queenleri Willam, Trixie Mattel, Shangela ve Ginger Minj, Netflix’in yeni animasyon dizisi Super Drags’te buluştu. Drag queen güçleriyle dünyayı daha kuir hale getirecek bu dörtlünün sulu zırtlak maceraları 9 Kasım’dan beri Netflix’te yayında.

QUEER EYE: 2003 ve 2007 yılları arasında ABD televizyonlarında yayınlanan, 5 tane işinde uzman eşcinsel erkeğin, heteroseksüel bir erkeği baştan sona değiştirdiği TV programı ”Queer Eye For The Straight Guy”ın 2018 uyarlaması olan program “Muhteşem Beşli” adını verdiği 5 gey erkeği, bir (genelde hetero olan) erkeğin hayatını düzene koymak için harcadıkları çabayı anlatıyor. 2 sezonu yayınlanan ve 3.sezonun çekimleri tamamlanmak üzere olan bu reality şov hem komik hem duygusal anlara gebe.

HOUSE OF FLOWERS: Netflix yine bir “La casa”(Ev) dizisi ile karşınızda ancak bu kez “de papel” değil türlü madilikler ve gullümle dolu bir ev bu. Başrolünde ancak 35 yaş üzeri olanların hatırlayabileceği “Zenginler De Ağlar” dizisinin başrolü Veronica Castro’nun onlarca yıllık bir çiçekçi evinin zengin sahibesini oynadığı dizi, ailenin diğer yakışıklıları, trans kadınlar, bolca drag queen, skandallar ve yakışıklıların olduğu gay club içerikleri ile bir hayli dikkatinizi çekecek. Özellikle gogo boy Poncho’ya dikkat ?

RITA: Danimarka’nın en sevilen tv dizilerinden biri olan RITA, bekar ve çocuklu ortaokul öğretmeni Rita’nın hayatını anlatıyor. Sivri dilli, müdanasız karakter Rita’nın oğlunun eşcinselliğini kabul etme evresi ve annesinin ona verdiği destek ise kesinlikle izlenmeye değer.