donald-trump

NEW YORK MODA HAFTASI’NDA TRUMP’IN MODEL AJANSINA PROTESTO

Donald Trump’ın politikalarına yönelik protestolara moda dünyası da katıldı. New York Moda Haftası’nda Trump’ın model ajansı boykot edildi.

New York Moda Haftası, ABD’deki Donald Trump protestolarını bir adım öteye taşıdı ve Trump’ın modellik ajansını boykot etti. New York Moda Haftası’nın stilistleri ve cast direktörleri, 1999 yılında kurulan Trump Model Management adlı ajanstan hiçbir modelle çalışmama kararı aldı. Bir cast direktörü, “Harika bir ajans değil, dolayısıyla çok büyük bir kayıp değil” yorumunu yaptı.

 

 

Pek çok stilist de New York Moda Haftası, kendilerine yöneltilen Trump Model Management’tan model seçil seçmeyecekleri sorusuna “hayır” cevabını verdi. Ancak bazı stilisler ve cast direktörleri boykotu tanımadı. Boykota rağmen Trump’ın ajansından modeller bazı defilelerde yer aldı. Ajans, modellerinin New York Moda Haftası defilelerinde yürüdüğünü gösteren tweet’ler attı. Bu, Trump’ın ajansının ilk kez endüstriyle ters düşmesi değildi. Bu yaz sonunda Trump Model Management ajansının, yabancı modelleri çalışma vizesi olmadan yasadışı bir şekilde ABD’ye çalışmaya getirdiği söylentileri ortaya atılmıştı.

Ayrıca eski bir model olan Çek asıllı First Lady Melania Trump’ın da Trump Model Management adlı ajansta modellik yaptığı dönemde, ABD’de çalışmaya uygun vizesi olmadığı öne sürülmüştü.

Kaynak: NTV

WhatsApp Image 2017-03-27 at 23.58.17

İlginizi Çekebilir

ramazan-kadirov

AMERİKAN SOYKIRIM MÜZESİNDEN ÇEÇENİSTAN BİLDİRGESİ

Amerikan soykırım müzesi yayınladığı bildirgede Çeçenistan’ı eşcinsel bireylere uyguladığı soykırım girişimi sebebiyle kınadı.  ”Dünya tarihi ...