NİL ÖZALP YAZDI: YENİ YIL, YENİ KARARLAR

Nil Özalp, 2017 için hayatıyla ilgili aldığı önemli kararları yazdı. İşte bu eğlenceli yazı:
Her pazartesi, her ay başı, her bir şey başı, kendi kendimize aldığımız kararlar var, uygula ya da uygulama.
Ama en kötü karar kararsızlıktan iyiymiş öyle değil mi?

İşte benim 2017 kararlarım:
1- Yeni yıla girerken bana kendimi kötü hissettiren,değersiz hissettiren tüm insanları bir bir elekten geçirip,   hiç kızmadan öfkelenmeden hayatımdan çıkardım.
Bunları nasıl mı yapıyorlar ?
Hayatınızda önem verdiğiniz hiçbirşeye önem vermeyerek, bencilce enerjinizden duygularınızdan beslenerek, sizi kullanarak, ne iyi gün ne kötü gün bilmeyerek canımı acıtanlar, yanımda olmayanlar haydi size bye.
İnanın yokluklarına alışmak varlıkları ile uğraşmaktan daha kolay.
2-Sürekli insanları yargılamayacağım
Kimseyi düzeltmeye çalışmayacağım deyip,durmaksızın yargı içindeysem, her bozukluk gördüğüm kişiyi düzelteceğim diye inat edip kedimi bozuyorsam ve bu çenemi tutamayıp oflaya poflaya ay bu da böyle bir insan ama görüşüyorum işte dediklerimi hooop hayatımdan çıkardım.
Az konuşuyorum artık, sinirlenmiyorum kuş gibiyim, çenem dinlendi. Kendi aklımı kendime saklarım bencilce ama az yorucu. Bir de ben kimim de yargılıyorum. Yargılıyorsam bana uymuyorsa, hadi bye.

3-Bu Yeni yıl beni kim sevecek, bu sene yeni yıl kim mesaj atacak, kim bana hediye alacak, acaba az mı seviliyorum diye kuracağıma;kıydım paraya aldım o çantayı kendime yeni yıl hediyesi.
“Seviyorum kız Nil seni” dedim.
“Biz bize yeteriz, arkanda ben varım hiç korkma bu yıl” dedim.
“Güçlü ve güvende hissetmek için kimseye ihtiyacın yok” dedim.

4-Hep kötüler mi ?
Dostlarımı hatırladım, beni her daim beni düşünen ,üstüne kalın bir şey al üşüme diyeninden tutta ben yanındayım diyenine kadar.
seviyorum onları.Bu yıl onları daha da çok sevmeye karar verdim.bunu daha da göstermeye.

5- Ülkemin ve dünyanın geçirdiği bu kriz döneminde öfke, korku duygularına yenilip evde tırnaklarımı yemektense, bu zaman diliminde, bu ülkede doğmamın bir sebebi var;acaba dışarıda olanlar ruhumun hangi karanlık tarafını besliyor diye düşündüm farkındaysam eğer olan bitenin, o tarafı beslememeye karar verdim.

5-Somon dna yaptırmaya karar verdim.Bak simdi,o kadar ciddi ruhsal konu üzerine .ne yapayım yaptırcam iğneden korka korka yaptırcam.bakımıyım mı kendime.

6-Spor yapacağım. İç sesim büyük yalan diye bağırdı. Yapacağım sus, karışma sen bana. Yogaya başlayacağım. Bak gör yapıcam.

Yani yine işin özüne baktığında hayat böyle işte…

Seni mutlu edenlerle ol, seni mutlu edenleri mutlu et, sevgini göstermekten korkma, gösterdikçe büyür sevgi, seni haketmeyenleri alanında besleme, önce kendini gerçekten sev, beğen ve kendine güven. Kendine iyi bak….
Mutlu bir 2017 geçir!