O SES TÜRKİYE İLE ÜNLENEN GÖKHAN KOÇ “HER ŞEYE RAĞMEN” DİYOR

O Ses Türkiye yarışmasında Hadise’nin ekibindeki iddialı yarışmacılardan biri olan Gökhan Koç, ikinci teklisi Her Şeye Rağmen’i çıkardı ve GZone’un bu ayki röportaj konuklarından biri oldu.

Biraz kendinden bahseder misin? Seni biraz tanıyalım

Aslen Denizliliyim Danimarka Kopenhag doğumluyum, ailede müzik/sanat ile uğrasan tek kişiyim , bir ablam ve abim var , yani en ufak benim

Müzik kariyerine ne zaman başladın?

Açıkçası çocukluğuma dair pek fazla bir şey hatırlamıyorum ama kendi sünnetimde bile mikrofonu kapmış sahneye çıktığımı hatırlıyorum sonrası hep için içinde oldum.

Şarkıların söz ve bestesi sana ait kaç şarkın var ?

İlk şarkımı 13-14 yaşlarında yazmıştım , tabi ‘’çocukluk’’ aşkıma  50 yakın şarkım var ve yıllar geçtikçe buna ağırlık verdim ve kendimi geliştirdim, hala yazmaya devam ediyorum

Şarkılarının oluşum sürecinden bahsedelim; nelerden ilham alıyorsun hangi noktada tamam bu şarkı oldu diyorsun?

İlham , ahh o ilham ne zaman geleceği hiç belli oluyor , bazen oturup bugün bi şarkı yazacağım diyorum ve saatlerce yazıp yazıp olmadı deyip yeni bir sayfa açıyorum , bazende olmadık bir anda aklıma gelen bir melodiye takılıp kalıyorum hemen üzerine sözler yazmaya başlıyorum.

İlk çıkış şarkın “Delisin” hareketli bir şarkıydı şimdi ise slow bir şarkı olan ‘’ Herşeye Rağmen’’ ile bizlerlesin

Evet .. Delisin şarkım hareketli bir şarkı olduğu için yaz ayında çıkarmayı doğru buldum ,kış aylarında ruh olarak biraz daha duygular ön plana çıkıyor 14 şubat öncesi çıkarmak biraz daha doğru geldi

Bir hikayesi var mı bu duygu yüklü şarkının? 

Var tabi her şarkımın hikayesi farklıdır , genelde yaşadıklarımdan yola çıkıyorum , bu şekilde daha anlam yüklü samimi ve sıcak şarkılar çıktığını düşünüyorum ..

Popüler bir söz yazarının bestesiyle albüm çıkarmak varken söz ve müziği sana ait olan bir single çıkmak doğru mu, bu riski almak gözünü korkutmadı mı?

Evet açıkçası bir risk ama kendi bestelerim ile uzun yıllar var olmak istiyorum. Ruhuma hitap eden bir şarkı olursa tabi ki farklı bestekarlar ile çalışabilirim.

Cover yapmak istediğin bir şarkı veya beraber çalışmak istediğin sanatçı var mı?

Yeri benim için çok ayrı olan Kerim Tekin’in Akşamlar şarkısını okumayı bir gün çok isterim

Sosyal medyada aktif misin ?

Evet aktif olarak kullanıyorum gelen her mesaja cevap vermeye çalışıyorum veremesem bile bütün mesajları okuyorum.

Türkiye’de müziğini yaparken kendini özgür hissediyor musun? Daha cesur olmak ister miydin?

Şu an için bir sınır ve sorun yaşadığımı düşünmüyorum , ilerisi için henüz bir şey diyemem. Bu bence biraz da müzik dünyasının gidişatına bağlı, trend neyse ona ayak uydurmak lazım bazen.

İleride çocuk sahibi olmayı düşünüyor musun? Çocuğun eşcinsel olduğunu söylerse ne yapardın?

Açıkçası şimdiye kadar hiç çocuk sahibi olmayı düşünmedim , öyle hayallerim olmadı , sadece işime odaklandım. Çocuğum bir gün gelip , baba ben eşcinselim deseydi , oturur konuşurdum her babanın yapması gerektiği gibi , sonuçta bu onun elinde olan bir şey değil , önemli olan bunu sağlıklı ve huzurlu bir şekilde yaşaması. Ve hiçbir baskı altında kalmamasıdır , sonuçta hür ve özgür iradesi ile yaşamalı her İNSAN

Sevgilinle romantik bir gece için planın ne olurdu?

Öncelikle mutfağa girer , en sevdiği yemeği hazırlarım ( iyi bir aşçıyımdır ) Ardından güzel bir masa hazırlarım , mum ışığı ve en sevdiği çiçekler eşliğinde. Ben genelde şarkılarımı sevdiğim insanlar için yazarım , o akşam da ona yazdığım. Şarkıyı kesinlikle gözlerine bakarak okurum.

GZone Dergi Şubat sayısının tüm içeriklerine aşağıdaki kapak görselini tıklayarak ulaşabilirsiniz.

https://track.adform.net/C/?bn=47497305 1x1 pixel counter :