OBEN BUDAK, SZİGET FESTİVALİ’Nİ KALEME ALDI: KEŞKE HİÇ BİTMESE

Yazar, gazeteci ve DJ Oben Budak, uzun yıllardır her sene gittiği Budapeşte Sziget Festivali’ni GZone Dergi Nisan sayısı için kaleme aldı. 

İşte bu yazının giriş kısmı:

Özgürlükler Adası olarak tanımlanan bir festivali anlatmaya nereden başlamak gerekiyor bilmiyorum. Tabi ki en başta sahneye çıkacak isimlerin güzelliği gözünüze çarpıyor, heyecanlanıyorsunuz. Ama o isimlerin asıl mesele olmadığını anlamanız Sziget Adası’na girmenizle başlıyor.

Trafiğe kapalı bir köprünün üzerinde yürüyerek girdiğiniz festival size ilk anlarda bile çok şey vaat ediyor. Bir kere ülkece yabancısı olduğumuz özgürlüğün, sonra huzur dolu bir ortamın ve edindiğiniz arkadaşlıklar yardımıyla hoşgörünün tadını çıkarıyorsunuz.

Dünyanın dört bir yanından gelen ve tek amaçları güzel vakit geçirmek olan gençlerin arasına dalıyorsunuz. Yalnız başınıza gitseniz bile fark etmez, eğlenmek için bir araya gelmiş komin hayatına dalıveriyorsunuz biletinizle. Tek amaç partilemek değil tabi ki. Art Zone’daki Çiçek Park’ındaki kocaman ‘LOVE’ yazısının dibine uzanıp festival partnerinizle tanışabiliyorsunuz. The Beatles’ın efsanevi sarı denizaltısının sanatçı Nyiran Marton tarafından yapılmış kopyasıyla oynayabiliyorsunuz.

BU YAZI VE SZIGET FESTİVALİ DOSYASINI   GZONE DERGİ’NİN “NİSAN 2017 ” SAYISINI AŞAĞIDAKİ BAĞLANTILARA TIKLAYARAK ÜCRETSİZ OKUYABİLİRSİNİZ…