OKU: CANER ÇALIŞIR’DAN HOMOFOBİYE KARŞI MEKTUP

Samsun’da çıktığı sahnede homofobik bireyler tarafından darp edilen sosyal medya fenomeni Kerimcan Durmaz’ın kankası Caner Çalışır yaşananlara dair bir mektup yazdı.

Geçtiğimiz aylarda çoklu organ yetmezliği nedeniyle hastaneye kaldırılan ve kısa süre içerisinde sağlığı yerine gelen Caner Çalışır, sosyal medyada paylaştığı yazısıyla tüm dikkatleri üzerine çekti. Yakın arkadaşı Durmaz’a destek olan ve adeta isyan eden Çalışır, Instagram sayfasında şu sözlere yer verdi.

Kerimcan Durmaz’ın Samsun’da yaşadığı homofobik saldırı ile ilgili haberimiz için buraya tıklayın…

 

https://www.instagram.com/p/BNmg8Wxj7Fk/?taken-by=caner_clsr

 

Caner Çalışır ve yakın arkadaşı Hakan Kakız’ın Gzone Dergi’ye yaptığı özel açıklamalar için buraya tıklayın…

 

“Kabullenmek zor çünkü bizim bile kendimizi kabullenmemiz içimizdeki şeyle başa çıkabilmemiz zaman aldı daha da alacak. Lakin neden izin verilmez insanın içinden geleni yaşamasına. Biz işimizi yapıyoruz sadece. Sizden gelen karşılıksız sevginin desteğin karşısında dik durmaya çalışıyoruz. Birilerine saldırmak, belki dövmek, küfür etmek. Anlık dürtülerinizin kimlerin ruhuna ne derece zarar verdiğini bilemezsiniz. Kaldı ki böyle şeyleri bilmek yetmez. Sizin gibi olamayanlara yaşam hakkı vermeniz gerek. Toplumun çoğunun sevip sahiplendiği insanlara nefret kusmak. Ancak o toplumun huzurunu bir de kendi sınavıyla mücadele eden insanların psikolojisini bozabilir. Kabullenmek bu kadar zor olmamalı.”