ONUR ÖZIŞIK YAZDI: KUŞADASI’NI KEŞFE ÇIKTIM!

Gzone’u Instagram, ya da Snapchat’te takip ediyorsanız (tavsiyemdir, her iki mecrada da takip edin), geçtiğimiz hafta sonu, muhteşem bir grup ile  beraber Kuşadası’ndaki Budha Beach’in açılış gecesindeydik. Hal böyle olunca da, #GzoneOut için muhteşem bir Kuşadası keşfine koyuldum. 

Ege aşığı bir insan olarak, Çeşme ve çevresinin fazlasıyla İstanbul’laştırılmasına da fena halde tilt oluyorum. Ege’nin dokusu, ruhu ve eğlence biçimi bana sorarsanız çoğu İstanbul mekanından çok daha güzeldir. Kuşadası ise henüz İstanbul’laşmamış bir dokuyla şahane ve bir o kadar da modernleşmiş bir Ege kasabası. En son 10 yıl önce uğradığım, bu yıl gittiğimde ise şaşırdığım, ama bir o kadar da sevdiğim Kuşadası’nın 2016 trendlerini ise sizin için bizzat deneyimledim, buyurun hazine değerindeki LGBT dostu listem: 

Nerede konaklanır? Suhan 360 Hotel & Spa 

Kuşadası’nda üç tane birbirinden farklı hotel gezmiş olmakla birlikte, sadece kahvaltı etmek için gittiğim bu hotelin her şeyine bayıldım. Özel havuzlu suitleri, kahverengi tonlarındaki dekorasyonu, havuzu ve denize bir asansör aracılığı ile ulaşma lüksüyle Kuşadası’nın en iddialı hotellerinden biri Suhan 360. Kahvaltı hazırlıklarını Gzone Snapchat hesabından izlemiş olma olasılığınızı da hesaba katarak söylüyorum, Suhan 360, bence deneyimlenmesi şart bir hotel ve Spa alanı.


 

Nerede Eğlenilir? Budha Beach

 

Fransa kökenli, dünyanın dört bir yanına dağılan Buddha Bar’ları oldum olası çok sevmişimdir. Etkileyici etnik bir dekorasyon, fazlasıyla güzel kokteyller ve şahane müzik. Kuşadası’nın yeni gözdesi Budha Beach bu üçlemenin hepsi mevcut. Kemal Doğulu DJ’liğinde açılış gecesi Türkçe ağırlıklı olsa da, ikinci gece ise dekorasyonla daha uyumlu bir playlist ile çok şahane vakit geçirebileceğiniz bir mekan hazırlanmış. Budizm’e ilgi duyuyorsanız, mekanın dört bir tarafına dağılmış büyüklü, küçüklü Buda heykelleri, orientalist havalardaki ışıklandırması, havuzu ve deniz kıyısıyla gündüzleri plaj olan mekan, geceleri şahane bir kulübe dönüşüyor.


 

Nerede Yenilir? Ethçi Steakhouse

Et et et! Proteinsiz bir hayat olmaz (gören de çok kaslıyım zannedecek), ama fazlasıyla etobur bir damak tadım var. Güzel bir steak varsa, asla hayır diyemem. Ege yöresinin sucuklarına bayılırım, hele bence Türkiye’nin en iyi sucukları Kayseri’den değil, Ege’den çıkıyor bile diyebilirim. Yediğim en güzel sucuklardan birini de Ethçi’de yedim. Denemeden geçmeyin…

Kuşadası’nda dolaşırken, İzmirli radyo programcısı Ahmet Erdoğdu ile karşılaştık. Kendisi ile Gzone’un Snapchat hesabı için özel bir çekim bile gerçekleştirdik. #GzoneOut ile artık her an başka bir mekan, şehir, ülke ve yeni erkeklerin keşfinde olacağız. Bol sürprizli bir History için bizi Snapchat’ten takip etmeyi unutmayın.

 

Kuşadası tabii ki bu kadarla sınırlı değil. Henüz gezemediğim, göremediğim ve merak ettiğim yerlerin olduğunu söyleyerek bu haftaki yazımı da sonlandırıyorum. Mutlu yazlar olsun…

 

https://track.adform.net/C/?bn=47497305 1x1 pixel counter :