ONUR ÖZIŞIK YAZDI: ÜLKEMİZDE SAPKINLIĞA YER VAR, FEMİNEN EŞCİNSELLİĞE YOK!

Geçtiğimiz hafta Kerimcan Durmaz’a yapılan saldırının yankıları halen sürüyor. Birçok şaibeli iddia ortaya atılırken, diğer bir yanda ise görmezden gelinen birçok konu da birikiyor. Kerimcan Durmaz sanıldığı gibi homofobi kurbanı mı? Yoksa yaz başından beri, kendilerini Kerimcan’ın gölgesinde kalmış hisseden birçok DJ’in hedef göstermesi sonucunda, kazandığı parayı haksız bulan kişilerin, homofobi kılıfıyla aldıkları bir intikamın eseri mi?

Açık eşcinsel bir birey olarak, Kerimcan’ın hareketlerini ben de çoğu zaman abartı bulsam da, nasıl ki Şahan Gökbakar’ın Recep İvedik karakteri midemi bulandırıyorsa, aynı profesyonel gözle duruma bakmayı tercih ediyorum. Kerimcan bir komedyen ve Snapchat onun çöplüğü, Kerimcan burada abartı hareketleriyle takip ediliyor, seviliyor ve ister inanın, ister inanmayın güldürüyor da. Ancak TV ekranlarında Kerimcan gerçekten beyefendi, kibar ve sanıldığının aksine, bunun bir karakter oyunculuğu olduğunu ortaya koyan bir şekilde, gerçek kimliğini de yansıtıyor. Bir bakıma çok severek izlediğimiz ‘’RuPaul Drag Race’’de yarışan herhangi bir drag queen’in yaptığını yaparak Snapchat’teki karakterini TV ekranlarında gözümüze sokmuyor.

Ancak gelin görün ki, Kerimcan ‘’ülkemizde i..liği yayıyor’’ bahanesiyle dayak yiyor, işinden oluyor, hırpalanıyor ve bu hoş görülerek alkışlanıyor. Neden mi? Çünkü Kerimcan bir DJ olmadan, komedi yaparak Snapchat’te elde ettiği başarısını gece kulübü sahnelerine taşıyarak birçok DJ’den daha fazla para kazanıyor. Sanki ülkemizde DJ’ler muhteşem performanlara sergi atıyormuş da, sanki her biri birer Calvin Harris’miş gibi bir de bu DJ arkadaşların kuyruk acısıyla yazdıkları fobik paylaşımların hedefi oluyor. Kerimcan’ın kazandığı paralar abartılarak medyaya konu oluyor, ve sanki dünyada hiç benzer örnekleri yokmuş gibi hedef gösteriliyor ve sonucunda darp ediliyor. Bahanesi de hazır, Kerimcan gençleri eşcinsel olmaya özendiriyor!

Kerimcan Durmaz’a yapılan homofobik saldırı ile ilgili haberimiz için buraya tıklayın..

Pardon??? Eşcinsellik özenilerek olan bir şey olsaydı, bu matematiğe göre dünya toplumunun %80’i eşcinsel olurdu! Neden mi? Bakalım günümüz dünya yıldızlarına, Madonna’sına, Lady Gaga’sına, Ricky Martin’ine, Miley Cyrus’a ya da daha eskiye gidelim George Micheal’a, Freddie Mercury’ye. Bu insanlar Kerimcan’ın aksine 80 milyonluk Türkiye lokalliğinde değil, tüm dünyada alkış tutulan ve yüz milyonlarca hayranı olan, LGBT ünsurlarını, Kuir sanatı, Kuir komediyi kariyerlerinin birçok alanında kullanan dünya yıldızları! Peki ya hayran kitleleri? Siz hiç Ricky Martin’i eşcinselliğe özendirdiği için dayak yemiş bir halde, ve buna çanak tutulurken gördünüz mü? Ya da geçtiğimiz gün, ‘’Her heteroseksüel erkek, bir kez pasif olmayı denemeli’’ diyen Tom Ford? Kerimcan bu kadar sert açıklamalar yapmadan darp ediliyor, ve onu yerden yere vuran DJ arkadaşlar, Kerimcan homofobiden değil, sadece şımarık davranışlarından dayak yediğini iddia ediyor, bir de yeri geldiğinde onunla aynı organizasyonda yer alıyor, ancak konu ekmeğini yedikleri LGBT dünyası, eşcinsel temalı gece kulüpleri olduğunda sessizliğe gömülüyorlar. Durum aleni ortada, Kerimcan ülkemizde cehaletin sonucu olarak ‘’HOMOFOBİ’’ yüzünden dayak yiyor!

Tom Ford’un ”Her heteroseksüel erkek bir kez pasif olmayı denemeli” haberimiz için buraya tıklayın…

Sevgili arkadaşlarım, bugün Kerimcan’ın başına gelen, yarın sizin de başınıza gelebilir. Bugün eşcinselliği yayıyor diye darp edilen Kerimcan’ın yaşadıkları bize çok da uzak şeyler değil. Kerimcan’ın kazandığı paraya göz koyanlar buna hoşnut olabilir, ancak bizler bu insanları protesto etmeliyiz, bu insanları durdurmalıyız. Kerimcan’ın başına gelen basbaya homofobi ve son zamanlarda ülkemizde çığrından çıkmış bir homofobik durum! Kerimcan’ın Snapchat’te yarattığı karakteri tasvip ettiğimi düşünmeyin, eleştirmek gerekirse emin olun eleştirecek yüzlerce şey bulurum, ancak bunu bir komedi dalı olarak görüyor ve saygı duyuyorum.

Gelelim DJ’lere! ‘’Kerimcan USB takıyor, iki kıvırıyor ve binlerce lira kazanıyor. Biz ise prodüksiyonlar yapıyoruz, müzik yapıyoruz, ancak onun kadar kazanmıyoruz’’ diyorsunuz ya, işte konu o kadar da kolay değil! Kerimcan yıllardır tüm yaşamını Snapchat’te yaşıyor, paylaşıyor. Bu konuya mesai harcıyor, beyin patlatıyor, kendini ilginçleştiriyor ve başarılı oluyor. Kısacası sizden çok daha fazla çalışarak, sizden çok daha fazla para kazanıyor. Matematiksel olarak doğru bir denkleme imza atıyor. Nasıl ki Şahan Gökbakar, Recep İvedik’te abartılı bir Türk getto erkeğini canlandırıyor, Kerimcan’da Snapchat’te abartılı bir Orta Doğu eşcinseline bürünüyor. Durum bu kadar basit!

Gelelim Kerimcan’ı dövenlere! Haydi anlayalım, cahilsiniz ve küçük beyinlerinizde eşcinselliğin davranışla bulaşıcı bir konu olduğunu düşünüyorsunuz. Peki ya Snapchat’te ülkemizin önde gelen ayakkabı ithalatçısının oğlunun, ünlü olmak pahasına paylaştığı erekte olmuş penisinin videoları, kadınların popolarına bastığı mühürler? Doğru! Heteroseksüel olan sapkınlığa  ülkemizde anca şapka çıkartırız, hele bir de erkek egemen bir kılıfla verildiyse bu duruma ‘’Helal olsun çocuğa’’ sözleriye alkışlarız, bu çocuğun DJ’lik yapmasına da ses çıkarmayız, albüm yaparsa da satın alırız.

PEKİ YA PEDOFİLİ?

Geçtiğimiz gün Deniz Akkaya ve Seren Serengil’in programına konuk olan şarkıcımız Fulin, 16 yaşındaki Aleyna Tilki ile beraber şarkı yapan ve fazlasıyla eleştirilen DJ’imiz hakkında ilginç açıklamalarda bulundu. Başta çocuk yıldızların çıkmasına karşı değilim, tam tersine bu durumu desteklenmesi gerektiğini düşünüyorum. Nasıl ki Justin Bieber bir dünya markası, Aleyna’nın da ülkemizde benzer bir durumda olmasını desteklemek lazım, ancak Fulin’in iddiası biraz farklı ve şaşırtıcıydı.

Programda bahsi geçen DJ’in eski sevgilisi olduğunu söyleyen Fulin, bu DJ’imizin kendisini iki yıl önce Aleyna Tilki ile aldatıp, onun yüzünden kendisiyle ayrıldığını iddia ediyordu. Şimdi gelelim durumun vehametine, Aleyna Tilki şu anda 16 yaşında sahneye çıkmakla eleştiriliyor, iki sene geriye gidersek, bu kız o zaman 14 yaşındaydı. Bahsi geçen DJ’imizin de 20’li yaşlarının sonu, 30’lu yaşlarının başında olduğunu düşünürsek, bu bas baya pedofili iddiası! Bu iddianın doğruluğunu bilmem, belki de kızımız kuyruk acısıyla lekelemeye çalışıyor, ancak her şeyi irdeleyen medya dünyamızda, konu araştırılmadan, konuşulmadan kapanıyor ve raflara kaldırılıyor. Peki, Kerimcan’ı eşcinsel olup, o kadar para kazanmakla eleştiren DJ dünyamız, konu prodüksiyonlu pedofili iddiası olunca neden sessizliğe gömülüyor?

https://track.adform.net/C/?bn=47497305 1x1 pixel counter :