863269c786
alperen-ocaklari

ONUR YÜRÜYÜŞÜ ÖNCESİ LGBTİ BİREYLERİ TEHDİT EDEN KÜRŞAT MİCAN’IN DAVASI YARIN

İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası ekibi, herkesi Onur Yürüyüşleri öncesinde yaptığı basın toplantısı ile yürüyecek kişileri tehdit eden Alperen Ocakları İstanbul İl Başkanı Kürşat Mican’ın yargılanacağı davaya destek vermeye çağırdı.

İşte bu çağrının tam metni:

2016 İstanbul LGBTİ+ ve Trans Onur Yürüyüşleri öncesinde Alperen Ocakları İstanbul İl Başkanı Kürşat Mican bir basın toplantısı düzenlemiş, bizleri “ahlaksız” ilan ederek yapılacak yürüyüşleri tehdit etmişti. Mican’ın “Toplumun sinir uçlarına dokunan bu tip ahlaksızlıkların normalleştirilmesine, özendirilmesine asla müsaade etmeyeceğiz,” sözleriyle savurduğu tehditler LGBTİ+’ların onurlu bir yaşam mücadelesine yöneltilmiş açık bir nefret söylemidir ve kabul edilemez. LGBTİ+’lar olarak davacıyız!

Yaptığımız suç duyurusu sonucu Kürşat Mican “halkı kin ve düşmanlığa tahrikten” yargılanacak. İlk davamız 18 Mayıs Perşembe günü, Kartal Adliyesi 44. Asliye Ceza Mahkemesi’nde, saat 13.30’da.

Davamıza destek olmak için bütün dostlarımızı 18 Mayıs Perşembe günü saat 13.30’da Kartal Adliyesi’ne bekliyoruz.

Ayrıca sesimizi duyurmak, Onur Haftamıza ve davamıza sahip çıkmak için 16 Mayıs saat 21:00’den itibaren #alışındavacıyız hashtagiyle bir sosyal medya kampanyası başlatıyoruz.

Bize yapılan tüm haksızlıkların, baskıların, ve nefret söylemlerinin davacısıyız!

Alışın buradayız, #alışındavacıyız!

izmir-lgbt-onur-2016

Ayrınca Bakın

weibo

ÇİN’İN SOSYAL MEDYA PLATFORMU WEIBO LGBTİ’LERİN TEPKİSİ YÜZÜNDEN GERİ ADIM ATTI

Çin’in dev sosyal medya platformu Sina Weibo, sitesindeki eşcinsel içeriklerin kaldırılmasına ilişkin kararını protestolar sonrasında ...