ORLANDO SALDIRISINDAN KURTULAN JOSHUA MCGILL DEHŞET ANLARINI ANLATTI

Dünyayı şok eden, ABD’nin en büyük silahlı saldırısı Orlando gey bar saldırısının yankıları sürerken saldırıdan kurtulanların hikayeleri ise medyada yer almaya başladı.

Saldırıyla ilgili detaylı haberimize buradan ulaşabilirsiniz…

Heavy sitesinin haberine göre, o gece söz konusu Pulse Gece Kulübünde bulunan Joshua McGill isimli 26 yaşındaki genç erkek, tanımadığı bir yaralı adama yardım ederek onun hayatını kurtardı.

Saldırganın babası konuştu: Oğlum eşcinsellere nefret yüklüydü. Detaylar burada…

Joshua Mc Gill’in o geceyle ilgili anlattıkları şöyle:

Ben ve ev arkadaşlarım, Pulse gece kulübünde son içkilerimizi alıyorduk. 3 el silah sesi duyduk ve ilk etapta bunun bir silah sesi olduğunu anlamadık, kulübün ses sisteminde bir sorun olduğunu ve bu sesin hoparlörlerden geldiğini sandık. Akabinde hemen dışarı çıktık. Bar personeli ve müşterilerin mekandan korkuyla koşarak kaçtığını görünce olayın ciddiyetinin farkına vardık. 

Ev arkadaşlarım çitlerin üzerinden atlayıp kaçarken, ben de güvenli bir yerde kendimi koruma altına almak için bir SUV aracın altına saklandım. Tam bu sırada mırıldanan bir erkek sesi duydum. Kanlar içinde yerde sürünen bir adam gördüm. “Sanırım, vuruldum” diyordu. İki kolundan yaralanmıştı. Rodney isimli bu adamın kanamasını yırttığım tişörtümü adamın yaralarına sararak durdurmayı başardım. Onu otoparkta güvenli bir yere getirdiğimde sırtından da vurulmuş olduğunu fark ettim. O kanamayı da durdurmaya çalıştım ve ambulanslar yanımıza ulaşana kadar bu yabancıya “her şeyin iyi olacağını” söyledim. Umarım onun hayatını kurtarabilmişimdir.

orlando

Abd Başkanı Obama, Orlando katliamı ile ilgili konuştu. Detaylı haber için buraya tıklayın…

Joshua McGill’in ev arkadaşları evlerine sağ salim ulaşırken, hayatta kalmasına yardımcı olduğu Rodney isimli yaralının halen hastanede durumunun stabil olduğu belirtildi.

Orlanda gey bar saldırısının kahramanlarından olan McGill’in olanları anlattığı Facebook paylaşımı kısa sürede binlerce beğeni aldı ve kahramanlığı binlerce kişi tarafından tebrik edildi.

Olay yerinde hayatını kaybeden bir gencin annesine yolladığı veda mesajı için buraya tıklayın…

 

 

1 YORUM

Comments are closed.