OVERWATCH OYUNUNDAKİ TRACER KARAKTERİNİN LEZBİYEN OLMASI RUSYA’NIN HOŞUNA GİTMEDİ

Blizzard, Overwatch oyunundaki bazı karakterlerinin eşcinsel olduğunu çağrıştıran bir resimli roman karesi (anime) yayınlayınca tüm internet sarsıldı. Rusya bu karaktere tepki gösterdi.

Özellikle oyun çıktığından bu yana neredeyse oyunla adı bir anılan Tracer karakteri, resimli romanlarda (animeler) Emily adında bir kadınla beraber yaşıyor. Bahsettiğimiz bu resimli romanlardaki hikaye akışlarında her iki karakterin ilişkilerinin de yer alıyor olması, karakterlerin LGBT tarafını açığa çıkarıyor. Blizzard tarafından bir resimli roman olarak da yayınlanan Overwatch’da bazı kareler Tracer’ın Emily ile olan ilişkisini biraz farklı bir zemine çekiyor.

Tracer Overwatch marka stratejisinde oldukça öne çıkan karakterlerden biri. Aslında dikkatle bakıldığında Overwatch oyunu için tasarlanan sinematiklerde, tüm karakterlerin her birinin ırk, etnik, kültürel ve seksüel kimliklerinin altının çizildiği dikkat çekiyor. Sinematiklerin karakter yapıları hikayenin bütünlüğüne destek verdikleri gibi, kahramanların yaşam tarzları ile hikaye örgüsüne de katkıda bulunuyorlar.

Tracer, Overwatch oyunu için son derece ikonik karakterlerden biri. Bu karakterin LGBT olarak tanıtılıyor olması Rusya’nın pek hoşuna gitmedi. Rusya bazı uygulamalarda bulunan aynı cinsten öpüşen karakter emojilerini bile banladığından Tracer’a karşı böyle bir tepki koyuyor olması şaşırtıcı değil. Öte yandan Tracer daha önce de kalçaları yüzünden Blizzard’ın başını derde sokabilen bir karakter. Bu yüzden Rusya’da biraz sabıkalı. Rusya şimdi Tracer’dan başka diğer karakterlerin de bu tip ilişkiler içinde olup olmadığını anlayabilmek için resimli romanların ve sinematiklerin içine dalmış durumda.

Kaynak: Tamİndir.com