ÖYKÜSÜ VE FOTOĞRAFLARIYLA FREDDIE MERCURY VE SEVGİLİSİ JIM HUTTON’UN KALPLERİ ISITAN AŞKLARI

Ölümünün 27.yılında, Freddie Mercury ve ölümünde yanında olan sevgilisi Jim Hutton'un aşklarına, çiftin birbirinden güzel fotoğrafları eşliğinde göz atıyoruz. 

24 Kasım 1991’de hayatını kaybeden müzik efsanesi Freddie Mercury ve ölümünde yanında olan sevgilisi Jim Hutton’un nasıl tanıştıklarını ve inişli çıkışlı aşk hikayelerine göz atalım istedik.

Filmde, Jim Hutton (Aaron McCusker tarafından canlandırılıyor) Freddie Mercury’nin evini temizleyen bir hizmetçi olarak gösteriliyor ama aslında hikaye çok farklı. Jim Hutton, kuafördü.

2006’da The Times of London’la yaptığı bir söyleşiye göre, Freddie Mercury ile ilk kez Londra’daki eşcinsel bir gece kulübü olan Heaven’da karşılaştı. Kendisinden 3 yaş büyük olan şarkıcı, Jim Hutton’a ona bir içki ısmarlamayı teklif etti. Süperstarı tanıyan Hutton, teklifi reddetti.

Bir buçuk yıl sonra yine aynı gece kulübünde birbirlerini tekrar gördüklerinde, Mercury yine ona bir içki ısmarlamayı teklif etti. Bu sefer Hutton kabul etti. İlişkileri böyle başladı.

Kısa süre sonra Hutton, Freddie Mercury’nin meşhur evi Garden Lodge’a taşındı. Bir yandan da kuaförlük yapmaya devam etti.

Her çift gibi onların da ilişkisinde iniş çıkışlar yaşandı. “Bir keresinde onu Heaven’da başka bir adamla gördüm. Beni kıskandırmak için yaptığını söyledi” demişti Hutton röportajında: “Başka bir gün yine bir erkekle gördüm, tartıştık.”

Hutton, 1985’te Queen’in efsanevi Live Aid performansına da sahne arkasından tanık oldu. “Sahnedaki varlığının kalabalığın üzerindeki etkisini hissedebiliyordunuz”diye anlatmıştı o günü: “Konserden sonra Elton (John) yanıma geldi ve bana ‘Seni p.ç kurusu, adamı kaptın’ dedi.”

Freddie Mercury, AIDS olduğunu sadece sevgilisi Jim’e söyledi. Hatta isterse evi terk edebileceğini de söyledi. Jim kalmayı tercih etti.

Jim Hutton, sevgilisinin özel hayatında şovmen kişiliğinden uzak, sessiz sakin bir adam olduğunu anlatmıştı: “Kedileri severdi. İşten geldiğimde birlikte kanepede uzanırdık. Ayaklarıma masaj yapıp günümün nasıl geçti diye sorardı.”

Çiftin ilişkisi, Mercury’nin ölümüne kadar devam etti. Mercury hayatını kaybettiğinde, Jim Hutton ilişkileriyle ilgili bir kitap yazdı: ‘Mercury ve Me’.

Hutton, 1 Ocak 2010’da kanserle savaşının ardından öldüğünde 60 yaşındaydı.

Kaynak: Rüya Salik (Molatik) Milliyet