OYUNCU ONUR TUNA “LİBİDO” SORUSUNA EŞCİNSEL ROLÜ ÖRNEĞİYLE CEVAP VERDİ

Hürriyet Gazetesinden Hakan Gence, son günlerde Mucize Doktor'daki rolüyle gündemde olan Onur Tuna'ya Can Yaman'ın "libido" göndermesini sordu ve ilginç bir cevap aldı.

Hürriyet Gazetesinden Hakan Gence, son günlerde Mucize Doktor’daki rolüyle gündemde olan Onur Tuna’ya Can Yaman’ın “libido” göndermesini sordu ve ilginç bir cevap aldı.

Hakan Gence, oyuncu Onur Tuna’ya şu soruyu sordu:Konu partnerlerden açılmışken libido tartışmasına ne diyorsunuz? Bir jönün başarısı, karşısındaki kadın oyuncunun libidosuna mı bağlı?

Onur Tuna’nın cevabı da şöyle oldu: ‘How I Meet Your Mother’ diye bir dizi var. Oradaki Barney karakteri 11 sezon boyunca dünyanın görebileceği en hızlı çapkınlardan birini oynadı. Adam yürüyen bir testosterondu. Ama normal hayatında gay ve gay evliliği var. Gay bir adamın bu derece yüksek testosteronlu birini oynuyor olması bence bu tezi teknik anlamda çürütüyor. Oyunculuk libido değildir, metotlar vardır. Bunları çalışırsanız bir gay’i de oynarsanız, bir erkek kadını, bir kadın erkeği de oynar.

Onur Tuna, 2013’te yaptığı bir röportajda Gay’i oynar mısınız? sorusuna şu yanıtı vermişti:
Gay’i de oynayabilirim, komedi de oynamak isterim. Oynayabilirim değil oynamak isterim! Altından kalkabileceğimi etüd ederim. Gay’i oynayacaksam gidip gayler’i izlerim. Hiç fark etmiyor benim için. Ben onu oynadığımda o olmuyorum. İnsanların oynanan kalıba sokması yanlış bir şey. Bir travestiyi oynayıp da sabah 4.30, 5’te Tarlabaşı’na çıkmayacağım.

Şu günlerde kadınlarla ilgili tacizkar açıklamalarıyla dikkat çeken Can Yaman ise aynı soruya aşağıdaki haberdeki gibi yanıt vermişti.