ÖZEL DOSYA: İSTANBUL’DAKİ KIŞ MEVSİMİNE ÖZEL, EN SICAK MEKANLAR

GZone Dergi yaşam yazarlarından Bedirhan Taşçı, soğuğu iliklerimize kadar hissettiğimiz şu günlerde, İstanbul’un en sıcak mekanlarını Aralık 2016 sayımız için hazırladı.

İşte bu eğlenceli yazının giriş kısmı:

İstanbul’da yaşayanların elinde konu mekan seçimi olunca oldukça geniş bir yelpaze var. Fakat, her sene soğukların kendini yavaş yavaş göstermesiyle başlayan kış ayının etkisiyle ne giyeceğimize, ne yapacağımıza, nelere gideceğimize karar veremez hale geliyoruz. Bu tatlı telaştan hoşlanmayanlar kadar bir o kadar da hoşlanan bir kesime sahibiz. Kimi kış ayını kahvesini, kitabını eline alıp cam kenarında geçiriyor kimini ise soğuklar bile yeni yerler keşfetmekten caydıramıyor. Mekan seçimine kışın extra bir özen gerekiyor. Ortamı, kahvesi, servisi, ne kadar sıcak olduğu derken detaylar giderek artıyor.

Bu ay GZone dergide sizi bu soruların hepsinden kurtarıyoruz! Karşınızda soğuk kış günlerinde keyifli zaman geçirebileceğiniz 10 mekan!

1-) It’s OK Coffee & Restarting Co.Cihangir

Cihangir’de daha önce 7 Gr’ın sahibi olarak tanıdığımız Yücel Orhun’nun ev sahipliği yaptığı ve gelişen konseptiyle yeniden Cihangir’de karşımıza çıkan It’s Ok Coffee’yi bugüne kadar keşfetmemiş olanlar bin pişman! Mekan ismiyle zaten insana pozitif bir enerji yayıyor bir de tatlı vitrinini gördüğünüz zaman resmen tüm vücudunuza mutluluk hormonu yayılıyor desek abartmış olmayız. It’s Ok’un loş aydınlatmasından tutun, müzik seçimine kadar her şey çok ince düşünülmüş.  Geniş masaları, bilgisayarınızla çalışmak isteyenler için ideal bir ortam hazırlamış. Güler yüzlü çalışanları da klasik Cihangir samimiyetini buram buram hissettiyor size. Bir de mekanın maskotu miskin bir kedileri var. Onu sevmeyi ve ”French Kiss” isimli kahvelerini denemeden geçmeyin deriz.

2-) Susam Cafe – Cihangir

Yine Cihangir’de fakat biraz daha aşağısında kalan Susam, adını ı bulunduğu sokaktan alan aynı zamanda Cihangir’in kalabalıktan uzaklaşmak için tercih edilen ideal mekanlarından biri.  Dekorasyonu oldukça zevkli olan mekanın mahalle içi oluşu ambiyansına da yansıyor. Günün her saati hızlı servis alabileceğiniz Susam’ın bahçesinde kışın bile keyifli vakit geçirebilirsiniz. Tatlı konusunda başarılı olmasının yanı sıra özellikle kış aylarında genelde içine konulan lezzetli meyveler ile sunulan sıcak şarap tercih ediliyor. 

BU YAZININ DEVAMI GZONE DERGİ “ARALIK 2016” SAYISINDA…

GZONE DERGİ’NİN “ARALIK 2016 ” SAYISINI AŞAĞIDAKİ BAĞLANTILARA TIKLAYARAK ÜCRETSİZ OKUYABİLİRSİNİZ…