ÖZEL DOSYA: MAGAZİN DÜNYAMIZIN UNUTULMAZ POLEMİKLERİ

Zian Ziangil bu ay özüne dönüyor: Magazini ve madiliği bir potada eriterek gelmiş geçmiş en iyi magazin polemiklerini sizler için derledi.

Hazırlayan: Zian Ziangil

AJDA PEKKAN VS. BÜLENT ERSOY

Bu listedeki en dev polemik bu olsa gerek. Zeki Müren’le ölümüne kanka olan Ajda Pekkan, yüksek ihtimalle Müren ve Ersoy arasında gidip gelirken epey yorulmuştu. Pekkan, birbiriyle asla anlaşamayan bu özel insanların ikisiyle de çok yakın arkadaştı. Öyle ki Bülent Ersoy’u milattan sonraki evresine geçirecek ameliyata götüren kişi bile Ajda Pekkan’dı. Ancak daha sonraları “Sanat Güneşi” ile daha yakın olmayı tercih eden Pekkan, sıklıkla “Diva”nın hedefi haline gelmişti. 2013 yılına geldiğimizde bir davette Orhan Gencebay ile aynı masayı paylaşan Bülent Ersoy, Ajda Pekkan’ın masaya gelerek kendilerine selam vermemesine verip veriştirmişti. Ersoy, “Masaya geldi hödük, bir allahın selamını bile vermedi. Sen kime numara yapıyorsun, kime bu nağmelerin? Bööööyle ucube, nesli tükenmiş” diyerek magazin tarihinin en büyük giderlerinden birine imza atmıştı. Ajda Pekkan ise her zamanki pasif agresif tavrıyla “biz onunla abi kardeş gibiydik” şeklinde cevap verince divanın freni tamamen patlamıştı. “Bunlar bunama alametleri, zaten bacakları da hasta konserlerinde dans edemiyor kamış gibi sallanıyor” sözleri ikili arasında dava konusu olmuş, Ersoy “makyaj param” dediği 3 bin TL’yi Pekkan’a ödemek zorunda kalmıştı.

BU ÖZEL DOSYANIN DEVAMI İÇİN GZONE DERGİ’NİN “ŞUBAT 2017 ” SAYISINI AŞAĞIDAKİ BAĞLANTILARA TIKLAYARAK ÜCRETSİZ OKUYABİLİRSİNİZ…