ÖZEL DOSYA: ONUR YÜRÜYÜŞÜNE GİDERKEN YANINIZA ALMANIZ GEREKEN 10 ŞEY!

Türkiye’nin eşcinsel kültür ve yaşam dergisi  GZone, Haziran 2016 “Onur Haftası Özel” sayısı için tarihinde ilk kez siyaha büründü. LGBTİ bireylere yapılan bir soykırım hareketi olan Orlando katliamı için #yastayız. Bu anlamlı günlerin şerefine sizlere dolu dolu bir sayı hazırladık.

Bu sayımızın konuklarından biri de Onur Yürüyüşüne hazırlık!

Hazırlayan: Bedirhan Taşçı

Onur Yürüyüşü Her yıl Haziran ayında Stonewall ayaklanmasının yıldönümünde gerçekleştirilen, LGBTİ bireyler ve LGBTİ bireylere destek veren kişilerin katılımıyla gerçekleştirilen bir etkinliktir. Aslında bu yürüyüş Onur Haftası adı altında adlandırılan 20 – 26 Haziran Haftasındaki binlerce etkinlikten son gerçekleştirilen en büyük ve en bütüncül etkinliktir.

Türkiye de Onur Yürüyüşü 1993 yılından bu yana düzenli olarak her yıl gerçekleştirilmeye çalışılır. Yürüyüş Taksim Meydanından Şişhane’ye doğru gerçekleştirilir. Binlerce kişinin katıldığı bu yürüyüşte insanlar onurlu bir şekilde utanmadan, sıkılamadan ve baskı altında hissetmeden diledikleri gibi şarkılar, türküler söyleyerek, danslar ederek birçok değişik etkinlik ve şovlar ile gerçekleştirilir.

İşte bu özel günde kendinizi ortamdan dışlanmış hissetmemek ve rahatlıkla eğlene bilmeniz için 10 önemli eşyayı sizin için sıraladık.

Bu dosyanın tamamı için

GZONE DERGİ’NİN “HAZİRAN 2016” SAYISINI

AŞAĞIDAKİ BAĞLANTILARA TIKLAYARAK ÜCRETSİZ OKUYABİLİRSİNİZ…

GZONE DERGI HAZIRAN 2016 KAPAK