ÖZEL HAZIRLANAN SPOTIFY LİSTESİYLE, İŞTE 2016’NIN MÜZİK DÖKÜMÜ

GZone Dergi müzik yazarı Mert Bell, geride bırakacağımız 2016’nın müzik dünyasındaki dökümünü yaptı.

Mert Bell, GZone okuyucuları için bir de Spotify’da 2016 yılını mercek altına alan özel bir müzik listesi hazırladı.

İşte bu listeye eşlik edecek lezzetli “2016’DA MÜZİK DÜNYASINDA NELER OLDU?” yazısının giriş kısmı:

2016’da kimleri dinlediniz (dinlemeliydiniz)?

1.Beyoncé: Gezegenimizin en büyük pop yıldızının her yönüne filtresiz şahit olmamızı sağlayan başyapıt “Lemonade” için.

2.Sertab Erener: Onların Beyoncé’si varsa bizim Sertab’ımız var. Birlikte geçirdiğimiz yaklaşık 25 yılın sonunda kırık kalbi ve en yalın haliyle karşımıza çıkma cesareti gösterdiği için.

3.Ariana Grande: Her biri laboratuarda mükemmelize edilmiş hissi veren şarkılardan oluşan şahane “Dangerous Woman” için.

4.Aynur Aydın: “Emanet Beden” yılın en orijinal, ruha sahip pop albümü olduğu için. Yeni nesil poptan ümidimizi eksik etmediği için.

5.Solange: Sadece olağanüstü “Cranes In The Sky” için bile olabilir. Ablasına bu kadar yaklaşmış olması sizi de korkutmuyor mu? Knowles ailesi bu işi biliyor.

6.Gökhan Türkmen: Erkek popçuların anlamsızca kendini tekrar ettiği piyasada yapmak istediği müziği hem iyi hem farklı kılabildiği için (son albümü “Sessiz”i mutlaka dinleyin).

7.Frank Ocean: Yılın en beklenen albümü (“Blond”) karşılığını fazlasıyla verdiği için. Şahsi fikrim; Drake ya da Kanye değil, Frank’tir esas olan.

8.Kenan Doğulu: Doğulu’nun son 10 yılı zaten çok iyi ama ağırlıklı olarak öncesi dönemden seçilen şarkılarının caz hallerini içeren albümü “İhtimaller” çok az hata yaptığı için.

9.Shura: Bir lezbiyen kadının hezeyan ve heyecanlarını nefes kesici 80’ler synth-pop’u eşliğinde önümüze getiren albümü “Nothing’s Real” için.

10.Demet Akalın: “Pırlanta”nın etkisi dinmeden çıkardığı ve gücünü dans pistinden aldığını tekrar ispatlayan 20.yıl albümü “Rakipsiz” için.

BU YAZININ DEVAMI GZONE DERGİ “ARALIK 2016” SAYISINDA…

GZONE DERGİ’NİN “ARALIK 2016 ” SAYISINI AŞAĞIDAKİ BAĞLANTILARA TIKLAYARAK ÜCRETSİZ OKUYABİLİRSİNİZ…