BEDİRHAN TAŞÇI YAZDI: RİHANNA’NIN ELLİ TONU

GZone Dergi yazarı Bedirhan Taşçı, Ocak 2018 sayımız için Rihanna (evet, bildiğimiz Rihanna) ile olan sosyal medya tanışıklığını anlattı. İşte bu ilginç yazı: 

Robyn Rihanna Fenty, 20 Şubat 1988 doğumlu Barbados’un küçük bir adası Bridgetown’da doğup büyüyen ve şimdilerinde adeta onun dünyasında yaşadığımız nam-ı diğer kötü kız!!

Genelde imza attığı büyük hit şarkılar ile onu tanısakta kendisi şu sıralar çıkardığı ”Fenty Beauty” kozmetik dünyasını yönetmekle meşgul.

Ama ben bu yazımda ne onun müzikal başarılarını yazdım, ne de özel hayatını mercek altına aldım.

Ben bu ay sizlere annenizle nasıl tanışığımı anlatıyorum!!

Rihanna’ya olan düşkünlüğümü hemen hemen beni tanıyan herkes bilir. Küçüklüğümden beri konuşulan her konuya kendisini sıkıştırdığım için çevremdekilerin az öz devirmelerine maruz kalmadım… Örnek aldığım stili, başına buyruk hareketleri, müziği ve geri kalan her şeyi ile Rihanna benim hayatımın büyük bir kısmını kaplıyor.

2014 -senesinde Instagram henüz yeni yeni popüler olmaya başlamış ve benim henüz bir hesabım bile olmadığı bir dönemde- Rihanna’nın sosyal medya hesapları ona hakaret eden kullanıcılara verdiği eğlenceli ve bir o kadar zeki cevaplar ile birlikte büyük bir yükseliş yakaladı.

Çok zaman geçmeden Rihanna yakaladığı bu popüleriteyi Instagram hesabına da taşıdı. O zamanlar birlikte olduğu Chris Brown’nun eski sevgilisine yaptığı göndermeli paylaşımları ve sempatik selfieleri ile birlikte Rihanna Instagram aleminin favori insanı haline geldi. Kullanıcılar Rihanna’nın bir sonraki adımını, o gün ne yediğini, ne giydiğini daha çok merak oldu. Rihanna’nın hayran kitlesi ise delirmiş durumdaydı. Tabii ben de… Herkes Rihanna’ya kendini farkettirmek için çaba gösteriyordu. Rihanna fanlarının bu çabasına kayıtsız kalmadı ve hoşuna giden hesapları takibe almaya, sorularına cevap vermeye başladı. Yine çok uzun zaman geçmeden Rihanna’ya sorulan eğlenceli sorular ve bir o kadar eğlenceli cevapları trend haline geldi. İşte tam da bu zamanlarda Rihanna’nın daha önceden takibe aldığı bir hesap benim Rihanna ve Rihanna’nın favori çizgi filmi olan Ariel ile yaptığım kolajları ona ulaştırdı. Rihanna, ilk üç ay kolajlarımı sadece takip ettiği o hesaptan beğendi, her beğendiği fotoğraftan sonra kalbim duracak gibi oldu çünkü bu neredeyse Instagram açıldığından beri kendime koyduğum tek hedef ve hayalimdi…

Daha sonra ben zamanında Hande Yener’in bir mağazada keşfedilmeyi beklediği o zamanlar gibi ulaşabildiğim herkese ulaşmaya ve bir kontak kurmaya çalıştım. Rihanna’nın dansçılarına bile günde sekiz dokuz mesaj attığım oluyordu.. Ve günlerden bir gün bende kendi Hülya Avşar’ımı buldum. Yakın bir arkadaşım sayesinde sonunda Rihanna beni ve benim Ariel kolajlarımı takibe aldı. Sayısız fotoğrafı beğendi, hatta beğendi bir fotoğrafın orijinal halini bile istedi. (kulağa çok hoş gelmediğinin farkındayım.)

Fakat daha sonra Instagram, Rihanna’nın fazla açık bulduğu fotoğrafları nedeniyle Rihanna’nın hesabını kapattı ve Rihanna geri dönmemek üzere Instagram’dan ayrıldı..

Yine tam ümidimi kaybettiğim sırada Rihanna bu sefer Instagram’a nispet yapar gibi Twitter’da bir follow spree başlattı ve Instagram’da tanıdığı herkesi yeniden takip etmeye başladı.

İletişime bir süre Twitter üzerinden devam ettik, tabi ki o zamanlar yaşadığı bu olaylar nedeniyle mesaj kutusunun dolup taştığını tahmin ediyorum ama yine de aramızda geçen bir konuşma sonrasında bana ”lol thx boo” (ahah teşekkür ederim aşkım) yazmasının ardından hayatım resmen tamamlanmış oldu.

Ne diyebilirim ki, eğer gerçekten bir şeyi yapmak istiyorsanız buna gerçekten inandıktan başarılamayacak hiçbir şey yok. 🙂

İllüstrasyon: @neonistrator (Instagram)

 

Ocak 2018 sayımızın tüm içeriklerini görüntülemek için aşağıdaki görsele tıklayın. 

https://track.adform.net/C/?bn=47497305 1x1 pixel counter :