863269c786
ozgun-gzone

ÖZGÜN: OĞLUM İLERİDE BANA EŞCİNSEL OLDUĞUNU SÖYLESE, ONA OLAN SEVGİM ZERRE KADAR AZALMAZ

Türkiye’nin en büyük eşcinsel kültür ve yaşam dergisi  GZone’un Mayıs 2017 kapağında, Türkçe Pop Müziğin en sevilen isimlerinden biri olan ÖZGÜN var.

Başarılı şarkıcı ÖZGÜN’le, yeni projesi, müzikteki yolculuğu ve farklı bir çocuğun babası olması hakkında konuştuk. 

Röportaj: Mert Bell – Murat Renay 

İşte bu röportajdan satırbaşları:

Türkçe Pop’un Tarkan sonrası “erkek pop star” yaratamaması ve bu kategorinin tamamen kadınlar tarafından domine edilmesi hakkında ne düşünüyorsun?

Star kavramı çok değişti. Tarkan çok iyi bir şarkıcı. Çok iyi işler yaptı. Gerçekten farklı bir enerjisi var. Aslına bakarsanız kadınlarda da öyle bir Ajda bir Sezen’in yeri daha dolmadı. Biraz da bu bizlere bizim yaş kuşağımıza öyle geliyor. Babamlara dedemlere de sorsanız ki bana göre de öyle bir Zeki Müren, Cem Karaca, Barış Manço… Bu isimlerin de yanına pek yaklaşan olmadı. Şimdiki genç nesile bakıyorum çok farklı beğenileri var. Onların kendi ikonları starları var. Belki biz bilmiyoruz. Tıpkı onların Zeki Müren’i  Tarkan’ı bilmedikleri gibi. Sosyal medya dolayısıyla da artık o ulaşılmaz star havaları da kalmadı☺

2 yaşında bir oğlun var. Onun için çok güzel bir gelecek dileriz. Oğlun Ediz özel bir bebek. Down sendromlu bir bebeğin babası olmak nasıl bir duygu?

46 kromozomlu bir çocuğun babası olmak nasıl bir şeydir bilmiyorum, kıyaslayamıyorum yani fakat tahminimce normal çocuklar ile kıyaslanıldığı zaman hiç bir farkı yoktur diye düşünüyorum. Muhteşem bir duygu. Tarifi imkansız. Uçsuz bucaksız bir sevgi. Aşkın ta kendisi. Ömrüm nefesim hayatım..

Oğlun olduktan sonra geleceğe dair planlarında neler değişti? Kariyer ve özel hayatına dair planların nasıl değişiklik gösterdi

Öyle aman aman bir değişiklik olmadı planlarımda. Daha çok ve planlı disiplinli çalışıyorum tabii ki. Daha ciddiye alıyorum işimi ve hayatımı. Ediz’in özel durumundan da kaynaklı onun daha rahat edebileceği bir hayat planlıyoruz eşimle. Ediz algıları çok açık bir çocuk. İleride neler olur nelerle karşılaşırız elbette bilemiyoruz ama eminim ki onun da hayalleri ve istekleri olacak. Bunları karşılayabilecek ekonomik güce ve rahatlığa kavuşmak en büyük önceliğimiz.

Artık bir baba olduğun için daha da rahatça sorabiliriz: Çocuğun ileride sana eşcinsel olduğunu açıklasa tepkin ne olurdu?

Ne diyebilirim ki.. Hayat onun, seçimler onun. Bahsettiğim sadece cinsel yönelimi, duyguları değil. Tüm yaşam onun kendi hikayesini o yazacak. Benim baba olarak yapabileceğim tek şey kendi tecrübelerimden yola çıkarak ona tavsiyeler vermek yürüdüğü yolda ona destek ve yardımcı olmak. Ona olan sevgimde en ufak bir değişiklik olacağını aklımdan bile geçirmiyorum. 

BU ÖZEL RÖPORTAJIN TAMAMI İÇİN GZONE DERGİ’NİN “MAYIS 2017 ” SAYISINI AŞAĞIDAKİ BAĞLANTILARA TIKLAYARAK ÜCRETSİZ OKUYABİLİRSİNİZ…

 

 

Ayrınca Bakın

gokhan koc

O SES TÜRKİYE İLE ÜNLENEN GÖKHAN KOÇ “HER ŞEYE RAĞMEN” DİYOR

O Ses Türkiye yarışmasında Hadise’nin ekibindeki iddialı yarışmacılardan biri olan Gökhan Koç, ikinci teklisi Her ...