PARTNERİNİN ÖLÜMÜNDEN SONRA EŞİ VE ÇOCUĞU İLE TANIŞAN EŞCİNSEL ERKEĞİN HİKAYESİ “DEAR EX” NETFLIX’TE

Kocasından kalan mirasın bir erkeğe bırakıldığını öğrenen kadının, bu erkekle ve kendi çocuğu ile olan ilişkisinin anlatıldığı Dear Ex, şu an Netflix'te.

Tayvan yapımı, 2018 Netflix filmi Dear Ex, başarılı oyuncuları ve sürükleyici olduğu kadar da eğlenceli olan konusu ile izleyenlerin ve eleştirmenlerin büyük beğenisini topladı. 2018 yılında  Altın At ve Taipei Film Festivali’nden kazanmış olduğu ödüller de dahil olmak üzere, Dear Ex birçok dalda 8 ödül ve 10 adaylık sahibi oldu. Netflix orijinal yapımı fim, Asya film sektöründe de önemli bir yere sahip oldu.

Filmin konusu: Eşinin ölümünü kaldırmaya çalışan Liu San Lian’ın (Ying-Xuan Hsieh) dünyası, kocasının hayat sigortasından kalan vasiyetini kendisine ve oğluna bırakmayıp, Ah Jie (Roy Chiu) isimli bir yabancıya bıraktığını öğrendiğinde, başına yıkılır. Ah Jie, San Lian’ın kocasının erkek partneridir ve zavallı kadının bundan haberi olmamıştır. Adam ile yüzleşmek isteyen San Lian, oğlunu hakları için savaşması adına Ah Jie ile yüzleşmeye gönderir fakat oğlunun Ah Jie ile birlikte yaşamaya başlaması ve adamın tarafını tutması, San Lian’ın hayatını tepetaklak edecektir.

Filmin Netflix sayfası için tıklayın