PEMBE HAYAT KUİRFEST 9.KEZ GERÇEKLEŞECEK

Dünyanın her yerinden LGBTİ+ yapımları, Türkiye’ye ve birçok ülkeye taşımayı hedefleyen 9. Pembe Hayat KuirFest, 24-26 Ocak tarihleri arasında gerçekleşecek.

9. Pembe Hayat KuirFest, 24-26 Ocak tarihleri arasında gerçekleşecek. Dünyanın her yerinden LGBTİ+ yapımları, Türkiye’ye ve birçok ülkeye taşımayı hedefleyen festival bu sene de sürpriz konuk ve seçkilerle dolu olacak.

Lezbiyen, Gey, Biseksüel, Travesti ve Transeksüel (LGBTT) Dayanışma Derneği’nin düzenlediği festival, LGBTİ+ bireylere yönelik ayrımcılığa ve şiddete dikkat çekerken, Türkiye’de kuir teorinin ve sanatın konuşulmasına, tartışılmasına olanak yaratmayı amaçlıyor. Yönetmenler, oyuncular, teknik ekip, programcı ve film eleştirmenlerinin katılımlarıyla birlikte, farklı alanlardan aktivist ve sanatçıların, atölye, panel ve sohbetlerle kendilerini ifade etme fırsatı bulacağı festival; seyirciye, kuir sinema, sanat ve direniş üzerine filmleri ve gündemdeki konuları tartışmak üzere diyalog alanları yaratmayı amaçlıyor ve aynı zamanda Türkiye’den ve dünyadan kuir sanatçıları bir araya getiriyor.

​Festival katılım için filminizle FilmFreeway üzerinden 31 Ekim’e kadar başvuru yapabilirsiniz.