POSE’UN İKİNCİ SEZON TARİHİ BELLİ OLDU

1980’ler New York’unda yaşayan alt kültürler ve “ballroom" geleneğine odaklanan Altın Küre adayı dizisi “Pose” 9 Haziran’da ikinci sezonuyla geri dönüyor.

Nip / Tuck, American Horror Story, Feud gibi pek çok iddialı dizi projesiyle karşımıza çıkan Ryan Murphy’nin başta trans bireyler olmak üzere televizyon tarihindeki en geniş LGBTİ oyuncu kadrosuna yer veren, 1980’ler New York’unda yaşayan alt kültürler ve “ballroom” geleneğine odaklanan Altın Küre adayı dizisi “Pose” 9 Haziran’da ikinci sezonuyla geri dönüyor.

Dizinin ikinci sezonu 1990 senesinde, Madonna’nın “Vogue” teklisinin yayınladığı gün ile başlayacak, ve yeni sezon 90’lar New York’unu teslim alan HIV salgını ve bu salgın ile paralel ilerleyen HIV / AIDS aktivizmi, sağlık hizmetine erişim sorunları gibi konulara odaklanacak. Pose ekibinde yer alan ve on yılı aşkın süredir HIV+ olarak yaşamını sürdüen Lady J, bu sezonda başarılı oldukları konulardan birinin de ekrana HIV-pozitif hikayeleri getirmeleri ve bu hastalığın getirdiği ölümler yerine bu hastalıkla yaşayan, bu nedenle dışlanan ve damgalanan insanların öykülerini  aktarmaları olduğunu söylüyor. 

İşte 2.sezonun teaser fragmanı: