PROCTER & GAMBLE DA EŞCİNSEL EVLİLİĞİ DESTEKLİYOR

Procter & Gamble evlilik eşitliğini açıkça destekleyen ve sayıları her geçen gün artan şirketler listesine eklendi.
Cincinati Enquirer isimli gazetenin haberine göre, Ohio merkezli tüketim ürünleri devi, eşcinsel evliliği konusundaki tavrını ortaya koydu. P&G Küresel Çeşitlilik Yöneticisi William Gipson bu tavırlarının “çalışanlarını desteklediklerinin göstergesi” olduğunu belirtti.
Üst Düzey Hukuk İşleri Sorumlusu Deborah P. Majoras “Her zaman çalışanlarımızı destekledik, dâhil etmeye ve saygıya dayalı bir kültür oluşmasını teşvik ettik – Buna kiminle evleneceklerini seçme hakları ve bu birlikteliğin kanunen tanınması da dâhil” diye ekledi.
Böylece P&G eşcinsel evliliği desteklediğini ilk kez resmî olarak beyan etmiş oldu; ancak Cincinnati Business Courier, şirketin lezbiyen, gey, biseksüel ve trans topluluğuna verdikleri destek konusunda kusursuz bir sicili olduğuna dikkat çekti.
Habere göre, Fortune 500 listesinde yer alan –Pantene, Crest ve Tide gibi markaları bünyesinde bulunduran- şirket, 2011 yılından bu yana Cincinnati Onur Yürüyüşü’ne sponsorluk yapıyor ve 1992’deki bir işe alım duyurusuyla birlikte LGBT’lere yönelik ayrımcılık karşıtı bir dil kullanmaya başladı. Şirketin bu çıkışları Human Rights Campaign’in de aralarında bulunduğu bir grup LGBT hakları örgütü tarafından takdirle karşılandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here