PUTİN’İN YAŞI KÜÇÜK ERKEKLERLE İLİŞKİSİ OLDUĞUNU İDDİA EDEN CASUSUN PEK DE SIR OLMAYAN ÖLÜMÜ

Emekli bir mahkeme yargıcı Robert Owen, 2006’da  Londra Millenium Otel’de Polonium-210 ile zehirlenen Rusya muhalifinin ölümüyle alakalı yeni bulgularını kamuoyuyla paylaştı.

Pink News’un haberine göre, “ölen kişi Alexander Litvinenko ile Vladmir Putin arasında kesin ve büyük bir husumet olduğu aşikar” diyen yargıç Alexander Litvinenko’nun Putin’le alakalı pedofil olduğuna dair açıklamaları olduğunu söyledi.

Litvinenko, Chechenpress web sitesinde yayınlanan bir makalesinde Putin’in Kremlin’in bahçesinde genç bir erkeğin tişörtünü kaldırıp onu karnından öptüğünü yazmıştı. Onu bilgi almakla görevlendiren patronlarının Putin’in de bir pedofil olduğunu söylediğinden bahseden Litvinenko Rusya Güvenlik Servisi (FSB)’nin de elinde Putin’in genç erkeklerle seks yaptığı sırada çekilen görüntülerinin olduğunu belirtti.

Robert Owen, bu gelişmelerin üzerine Putin yönetiminin önlemler alarak hakkında bu tip haberler yapan Litvinenko’yu zehirleyerek öldürttüğünü iddia etti.

Putin, 2000 yılında seçilerek Rusya başkanı olmuş ve Rusya devlet tarihinde homofobik söylemler üreten ilk devlet başkanı olarak dikkat çekmişti. Putin, sıkça homofobiyi pedofili ile bağdaştıran söylemler de üretmiş ve eşcinselliği sapkınlıkla bir tutan, karalayıcı bolca açıklama yapmıştı.

2013 yılında “geleneksel olmayan tüm cinsel ilişkilerle” ilgili materyallerin dağıtılmasını yasaklayan yasayı yürürlüğe koyan Putin, geçtiğimiz günlerde homofobik olmadığını(!) iddia etmişti.

Putin’in karalama çabalarına karşı geçtiğimiz gün Rusya Parlementosu’nda yapılan homofobik yasa tasarısı oy birliğiyle reddedildi. Haberi BURADA