RECEP ÖZDAŞ 50 M2’Yİ YAZDI: INCEL ERKEKLİK VE AĞIR AKSAK MAHALLE ROMANTİZMİ

GZone köşe yazarı Recep Özdaş, Netflix'in son dönem yerli yapılmarından 50 M2'yi yazdı: INCEL Erkeklik ve Ağır Aksak Mahalle Romantizmi

50M2 uzun bi yazıyı hak etmiyor. Çünkü uzun bi yazı içinde iyi anlar beliren dönüştürücü bi toplama işaret eder.

Aman aman, buna Burak Aksak ve Leyla ile Mecnun klanına mensup üyeler içerlemesin!

Leyla ile Mecnun çok iyi bir iş olabilir, o ayrı. Ama 50M2, Bana Masal Anlatma’nın ondan bile daha kötü olmayı başarabilmiş bi kopyası. O yüzden bırakalım Burak Aksak dibine kadar içerlesin, s.kerler.

Çünkü içerlemek incel erkeğin şanındandır. Incel erkek seksüel tansiyonun sıkıştırdığı yükü kendinden nefret etmekle birleştirir ve bunları yazıp çizmelerinde biriktirir. Bu beyinsel enerji de toplumsal bir içerlemeye her an dönüşebilir. Ki tam da bu aralıkta yazan çizen erkek zehirli bir çevrimiçi çirkefe gebedir.

50M2 dizisi de kentsel dönüşüme içerlemiş, ama asil amacı kız düşürmek olan bu çirkef erkekliğin 8 bölümlük hali.

Netflixleşen her şeyin buharlaştığını çoktan öğrendik. Sonuçta piyasanın kodları bu, önüne geleni o yenidenmiş gibi yapan kod yazımına dahil edecekti. Ama ne var ki erkekliğin gizli, kırılgan ama çirkef kodlarının kentsel donuşum temasıyla bu saçma temaşada birleşmesi o kurnadan bu kurnaya çok pis çirkef sıçratmış.

Öyle ki diziden aklımda tek kalan; Burak Bey’in ve tabii ki BKM’nin fazla mastürbasyonlarından olsa gerek, alınlarında biriken sivilcelerinden ekranıma patlayan irinler, piksel piksel irinler. Çünkü Tolga Karaçelik’ten Burak Aksak’ a ve Çukur’dan yeni-şehirli-nargile kafelere, ordan da instagramci paltolu erk tayfaya…zehirli erkeklikleri soluyoruz son yıllarda.

Neyse kendime söz vermiştim, uzun uzadıya yazmayacaktım, prim yok kolpaciya.

Kısaca olaylar şöyle gelişiyor;

Burak Aksak ağır aksak bi mahalle romantizminin içine fallik gökdelen imgelerle yeni tip topal erkeklikler katacak. Deadpool olamayan bu yalandan Joker yürüyüşlü erkeklerle de Leyla Mecnun kitlesini yeniden yakalayacak. Bu yeni yalan kimlikler de aidiyet yalanıyla mahalleye dönüşte aranacak ve seyirciye çelme takılacak. Herkes kendi naif evine, 31 çektiği kanepelere çağrılacak. Sonra Cuma namazlarında her hafta her hafta günahlar çıkarılacak. Cuma’ya gidenler gitmeyenlerin yükünü de sırtladığından, büyük toplumsal yalanlar böyle böyle aklanacak. Farz-i kifaye derler bu aldatmacaya.

Incel erkekler de 31’den sonra günah çıkarmayı çok sever ya. Ama artık yemezler, mahalli muhafazakârlar çöplüğündeki horoz dövüşünüz size kalsın.

Bizler farzı da sünneti de, cutı da uncutı da Allah katında sizden iyi bilen her dem piliç erkekler olarak başka turlu ve mümkün anti-erkeklikler peşindeyiz.