RENTBOY VE JİGOLOLARIN DENEYİMLERİ : SEKS İŞÇİSİ ERKEKLER ANLATIYOR

Fotoğrafçı ve  performans sanatçısı Ümit Ilgın Yiğit’in hazırladığı online kitap, seks işçiliği yapan 10 erkekle yaptığı kısa sohbetlerden oluşuyor. Siyasetten sanata, esnaftan sinema salonlarına kadar birçok alanda müşterisi olan seks işçisi erkeklerin tanıklıkları ve çarpıcı hikâyelerinin yer aldığı kitap ücretsiz olarak yayınlandı. İndirmek için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz…

 

İşte o kitaptan, sadece GZone okuyucularına özel bir bölüm :

Müşterilerim Çoğunlukla Politikacılar

Piton Hakan eskilerden yakışıklı ve bakımlı 34 yaşında ve yavaş yavaş emekliye ayrılıyor. Elinin altında 4 oğlan var daha çok onları pazarlamakla uğraşıyor. Asıl mekânı Ankara ama İstanbul Ortaköy’de boğaz gören bir dairesi de var. Gece telefonlaştık ve sabah kahvaltıya davet etti.

Oğlanlardan birini Sapanca’ya yollamış bir millet vekiline. Adam apar topar Ankara’ya dönmüş. Oğlana “1 gün burada kal, geleceğim” demiş. 1 saate yakın bu durumla uğraştı.

Müşterilerim çoğunlukla politikacılar… Milletvekili, müsteşar, genel müdür gibi insanlar diyor ve ekliyor beş on kat daha zor bu insanlarla çalışmak. Gizlilik çok önemli…

Hiç skandal olacak boyutta bir durum yaşanmadı ama körler sağırlar birbiri ağırlar durumu belli gazeteciler var durumu biliyorlar hatta bize iş bağlayanlar bile var.

Şimdi çok detaylı başımdan gecen olayları anlatmam güç çünkü bir yerinde açık veririm insanları zor duruma düşürürüz. Ama mesela müşterimin arabasının bozulup benim arabamla Salı günü grup toplantısına yetiştirdiğimi bilirim.

Senin gözünde ilişkiler nasıl?

Çok fena, tahmin edemeyeceğin şeyler var. Hangi partiden olursa olsun mesela o kentin mason rotary ya da lions kulüpleriyle bağlantıları var. Birkaç kere bu tür konuşmaya şahit oldum. Aynı şekilde iş adamlarının düştüğü halleri görmelisin. Gazetecilerle sürekli irtibat halindeler. Bir seferinde bir arazi için 10 dakika içinde 6 farklı telefon aldı mesela yani tam olarak söylemese de ortada bir komisyon payı var belli ki hangisi işine gelirse ona yoğunlaşıyor.

Bu kadar gözlem yapabilecek kadar yanlarında mı oluyorsun?

(Gülüyor) Biraz gençken burs için gelen üniversite öğrencisiydim, sonra iletişim uzmanı sosyal medya danışmanı spor hocası gibi takdim edildiğim de oldu.

Yani bir süreklilik var…

Mecburlar çünkü güven çok önemli.

Çok tehlikeli bir iş değil mi bu? 

Yani iyi para kazanıyorum ve bu kadar macerayı bu parayla satın alamazdım. Bazen diyorum tamamen bırakıp başka bir ülkeye mi kaçıp gitsem diye. (gülüyor) ama kesin orada da siyasete bulaşırım…

Zor bir soru soracağım çoğunlukla hangi partiden müşterin var?

Buna cevap vermem hatta şöyle söyleyeyim, az önce dediğim işte, 10 dakikada 6-7 telefon aldı arsa için, hikâyesi yani bu. Mesela iktidar partisinden biri gibi görünebilir ama öyle değil. Yani hiç dışarıdan göründüğü gibi değil. Çok karmaşık çok labirentli. Öyle bir istatistik vermem.

Bu insanların hepsi gizli gey mi yani?

Yok, neden böyle düşünüyorsun. Evet, evli çoğu bekârlar da var ama yani 10 kişiyse 4ü geydir 6sı oğlancı bence. Cidden öyle tamam bastırılmış duygular falan ama hadi 6 olmasın 1 kişi olsun ama var yani oğlancılıkta. Adam faklı bir deneyim arıyor. Heyecan arıyor.

Bu insanların hiçbiri normal değil. Hepsi üç aşağı beş yukarı içinde birer Hitler birer Gandi taşıyor. Liderlik, ego, baskın olma istekleri o kadar aşırı ki bazılarının fantezileri dudak uçuklatıyor.

Mesela?

(kahkaha atıyor) Yani göbekli bir amcanın dantelli don giyip hadi şimdi beni tokatla ağzıma tükür ve “Ortadoğu’nun ve balkanların en adi orospusu” deyip “becer beni” demesi gibi.

 Çok fazla çok iddialı ama bu anlattığında müşterin ezilmek istiyor.

Çünkü bunu bastırıyor. Azarladığı küçük gördüğü insanların çok mutlu olduğunu düşünüyor onlardan kat ve kat daha aşağılık olup mutlu hissedeceğini düşünüyor.

Kemerburgaz taraflarında bir villada sabaha karşı müşterimle yatakta basıldık. Baya mafya baskınıydı.

Kemerburgaz taraflarında bir villada sabaha karşı müşterimle yatakta basıldık baya mafya baskınıydı. Aslında onlara da sürpriz oldu adamı bir erkekle yatakta yakalamak. Çünkü onların derdi başkaydı. E bunu çok güzel kullanmışlardır tabi ama hayatımda en çok korktuğum anlardı. Ben o gün kaçmayı düşündüm mesela bu ülkeden. Düşünsene mesele sadece birkaç araba tam bilmiyorum ama birkaç araba için adamlar ev basıp üst düzey bir adamı gümrükte şurada burada işimiz olmadı diye hırpalıyor.

 (Yukarıda yer alan bölüm, kitabın yazarı Ümit Ilgın Yiğit’ten GZone’da yayınlanmasına dair özel izinle yayınlanmıştır.Haber, kaynak gösterilmeden kullanılamaz)

 

Kitap 17 Nisan günü ücretsiz olarak Internet üzerinden yayınlandı, indirmek için buraya tıklayın.

 

 

2 YORUMLAR

  1. Böyle haberleri seviyor ve merak ediyorum. Gazetelerde ve haftalık dergilerde ünlü iş adamlarının çarpık ilişkileri bir dönem anlatılırdı. Şimdi yok. Güzel bir röportaj. Yenilerini bekliyoruz….

  2. Peki bu kitabı illa satın mı almak gerekiyo yani ıbooka falan gelmez mi yada kütüphaneye gidip gidip okuyalım çoğu üye gizlilik açısından hala mahsur kalmış durumda eve bu kitabı alamayız :/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here