RICCARDO TISCI GIVENCHY’DEN AYRILIYOR

Riccardo Tisci, 12 yıldır başarıdan başarıya koşarak kreatif direktörlük koltuğunda oturduğu Givenchy’den ayrılıyor. Resmi bir açıklamayla duyurulan bu veda ile birlikte, Tisci’nin son Givenchy koleksiyonunu Paris Couture Haftası’nda izlediğimizi belirletim.

LVMH grubunun yönetim başkanı Bernard Arnault, bu ayrılığı şu sözlerle özetledi: “Riccardo Tisci, Givenchy’de 12 yıldır inanılmaz bir başarı hikayesi yazdı. Muhteşem vizyonu ve Givenchy ailesine katkılarından dolayı kendisine özel teşekkürlerimi sunarım.” Givenchy ile sözleşmesini 31 Ocak’ta bitiren Tisci, Sonbahar/Kış 2017 koleksiyonunu tamamlamadan ayrılacak. Bu durumda önümüzdeki Paris Moda Haftası’nda, Givenchy Sonbahar/Kış 2017 koleksiyonu tasarım ekibi tarafından hazırlanacak.

Tisci’nin yoluna Versace ile devam etmesi çok büyük bir olasılık ve şimdiden moda kulislerinde konuşulur hale gelmiş durumda. Donatella Versace’nin yakın dostu olarak bilinen Tisci’nin, Donatella’yı Givenchy kampanyasında yer almaya ikna edişini hatırlayın. Yüksek modanın ezber bozan işbirliklerinden biriydi. Diğer yandan Tisci’nin yerine geçecek isim hakkında da çokça alternatif birikmiş durumda: Peter Dundas, Hedi Slimane, Clare Waight Keller ve Peter Copping.

Bu isimlerden biri her an Givenchy gemisinin yeni kaptanı olabilir. Kim Kardashian West’den Beyoncé Knowles’a, Madonna’dan Meryl Streep’e kırmızı halıda yarattığı harikalar kadar, yüksek modanın dinamiklerini güçlü vizyonu ve sağlam Givenchy çetesiyle her sezon etkileyebilen Tisci’nin bir sonraki hamlesi bakalım ne olacak.