RIFAT YÜZÜAK: ERKEKLERİN MAKYAJ YAPMASINI ÇOK GEREKSİZ BULUYORUM

Geçtiğimiz günlerde “Sil Makyajını” isimli kitabını çıkartan yetenekli makeup artisti Rıfat Yüzüak, bu ay radarımıza giren isimlerden biri oldu.

İşte Yağızcan Akbulut’un röportajıyla Rıfat Yüzüak…

Öncelikle kariyerin nasıl başladı? Makeup artist olmak hep istediğin bir şey miydi?

Makeup artist olmak çok küçük yaşlardan beri yapmayı hayal ettiğim işler arasındaydı kozmetiğe olan ilgim sayesinde bambaşka bir sektördeyken Christian Dior ile işe başladım. Sonrasında MAC Türkiye makeup artisti oldum ve şu an yaptığım mesleğim sayesinde diğer hayal ettiğim mesleklere de çok bağlantılı çalışma fırsatlarım oldu halen de oluyor.

Yakın zamanda ilk kitabın “Sil Makyajını Güzelliğin Ortaya Çıksın”ı çıkardın. Bize biraz kitabından bahseder misin?

Çok enteresan bir kitap oldu daha önce benzeri bir kitap hiç hazırlanmamış yaklaşık 2 yıl üzerinde çalıştık.

Kitabı okuyan herkes makyaj ile alakalı bütün doğru ve pratik bilgilere eğlenceli bir şekilde ulaşabiliyor ve en önemlisi özgüvenlerini ve kendileri ile barışmalarını sağlayacak çok faydalı kişisel gelişim bilgilerini kendi eğlenceli dilimle anlattım.

Artık erkekler de makyaj yapıyor. Erkekler ve makyaj hakkında ne düşünüyorsun? Erkekler için makyaj tüyoları verir misin?

Aslında morluk gibi spesifik bir sorun yoksa ben erkeklerin makyaj yapmasını çok gereksiz buluyorum. Erkeklerin çok fazla makyaja ihtiyaçları olduğunu düşünmüyorum.

Ama illa makyaj yapmak istiyorlarsa o makyajın yapıldığının asla belli olmayacağı kadar profesyonel olması şart. Erkek makyajı için düşüncelerim böyle.

BU RÖPORTAJIN TAMAMI VE ÇOK DAHA FAZLASI İÇİN GZONE DERGİ’NİN “NİSAN 2017 ” SAYISINI AŞAĞIDAKİ BAĞLANTILARA TIKLAYARAK ÜCRETSİZ OKUYABİLİRSİNİZ…