RIFF COHEN’IN ŞARKISI “DANS MON QUARTIER”, SİMGE’DEN “MİŞ MİŞ” OLDU

Aslında 2013 tarihinde çıkan “Dans Mon Quartier” şarkısı, Türkiye’de TV8’de yayınlanan Survivor All Star yarışmasında kullanılınca henüz sadece iki aydır üne kavuştu. Riff Cohen’e ait şarkının bir video klibi bile olmamasına rağmen Türkiye radyolarında sıkça çalınarak son dönemlerdeki en gözde şarkılardan biri olduğu aşikar.

Şarkının popülaritesi, şarkıcı Simge Sağın’ı harekete geçirdi. Simge’nin DMC’den çıkan “Miş Miş” isimli şarkısı, “Dans Mon Quartier”ın Türkçe adaptasyonu. Türkçe sözü Sibel Algan’a ait şarkının orjinal sözleri ise Partirica Cohen’e ait. Şarkıdaki “mişmişmiş de muşmuşmuş” repliği ise bir Sezen Aksu fikri. Miş Miş şarkısının klibi bugün yayınlandı.
Video klip çalışması kalabalık bir ekip ile Beykoz Kundura fabrikasında Nihat Odabaşı yönetmenliğinde çekildi. Bir günde tamamlanan çekimler şarkı gibi renkli ve eğlenceli görüntülerden oluşuyor.

Riff Cohen Gzone Dergi Temmuz 2015 sayısına ”Mış Mış” ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Röportaja ulaşmak için buraya tıklayın…

İşte orjinal şarkı “Dans Mon Quartier” ve ardından Türkçe versiyonu “Miş Miş”:

11247757_1622452308038628_1283458834_n