RÜMEYSA: İNSAN RUHUNUN CİNSİYETİ YOKTUR

Türkiye’nin eşcinsel kültür ve yaşam dergisi  GZone, Mart 2016 sayısında İZZET ÇAPA ve ESMA ER’i “Cinsiyetsiz Tuvalet”e soktu. #CinsiyetsizTuvalet, Boğaziçi Üniversitesi LGBTİ Çalışmaları Kulübü’nün girişimleri sonucunda geçtiğimiz ay hizmete açılmıştı.

Bu kadar da değil!

Hayatımıza O Ses Türkiye vasıtasıyla giren, Sezen Aksu prodüktörlüğünde ”YANSIN İSTANBUL” isimli teklisini yayınlayan RÜMEYSA’da Gzone Dergi Mart 2016 sayısının konuğu oldu. İşte bu özel röportajdan öne çıkan başlıklar:

Röportaj: Mert Bell

ezen Aksu ile tanışmanız ve onunla çalışmanız nasıl gerçekleşti?

Bir gün yine dersteyken, bilmediğim bir numara beni aradı. Derste açamadığımdan teneffüste döndüm beni arayan numaraya. Telefondaki kişi Sezen Aksu’nun asistanı oldugunu söyledi.. Resmen şok olmuştum, hiç beklemiyordum. Zor ikna olmuştum ama şimdi düşününce inanılmaz, mucizevi bir andı… Bir hafta sonra tuttum Sezen Hanım’ın evin yolunu… Ve şu an sizin de tanık olduğunuz serüvenim başladı.

Sezen Aksu Hülya Avşar’a “Kızım siz gerizekalı mısınız, bu kıza dönmediniz?” diyecek kadar size ve sesinize güvenmiş. Onun bu seviyedeki desteği nasıl hissettiriyor? Gözünüz korkmadı mı?

Çok şanslı hissediyorum kendimi. Tabii benim yerimde olmak isteyen binlerce insan var, bunun farkındayım. Bu sorumluluk  ve bilinçle daha çok çalışıyorum.

“Yansın İstanbul” uzun zamandır dinlediğimiz en güzel Sezen Aksu şarkılarından biri. Sizin çıkış şarkınız olarak seçilme hikayesi nedir?

Sizden bunu duyduğuma çok sevindim, çok teşekkür ederim…

‘Yansın İstanbul’ stüdyoda dönen bir şarkıydı ve kime verileceği belli değildi. Demosunu dinlerken biraz daha yüksek tonda mırıldanıyordum. Her defasında “Ah ne güzel şarkı! Keşke Sezen Hanım ‘Bu şarkı senindir’ dese…” diyordum içimden. Bir gün sevgili Sezen Aksu beni aradı ve “Rümeysa, ‘Yansın İstanbul’ senin” dedi. Öğretmenler odasındaydım ve sevinçten herkesi öptüğümü hatılıyorum…

RÖPORTAJIN TAMAMI İÇİN GZONE DERGİ’NİN “MART 2016” SAYISINI AŞAĞIDAKİ BAĞLANTILARDAN ÜCRETSİZ OKUYABİLİRSİNİZ…

(Mart 2016 sayımız, Google Play ve IOS App Store Uygulamalarımız bakımda olduğundan, üstten “Click To Read”e ya da alttaki kapak görselimize tıklanarak, ISSUU üzerinden her türlü mobil cihazdan kolayca okunabilir)

kapak


gzone indir ikon

google

apstore
(Mart 2016 sayımız, Google Play ve IOS App Store Uygulamalarımız bakımda olduğundan, üstten “Read Now” a ya da dergi kapak görselimize tıklanarak, ISSUU üzerinden her türlü mobil cihazdan kolayca okunabilir)