RUS BASINI FRANSA’NIN YENİ CUMHURBAŞKANI MACRON’A “GEY PSİKOPAT” DEDİ!

Dün yapılan Fransa Cumhurbaşkanlığı Seçimi’ni ” Cumhurbaşkanı seçilirsem eşcinsel evlilikleri yürürlükten kaldıracağım” diyen sağcı rakibi Le Pen’e karşı %65 oy alarak kazanan Emmanuel Macron’un galibiyeti Rusya’da yayınlanan Komsomolskaya Pravda gazetesi tarafından pek hoş karşılanmadı. Gazete, Macron’a “gey psikopat” dedi!

Fransa’da gergin bir atmosferde geçen cumhurbaşkanlığı seçimleri sona erdi. Merkezdeki liberal aday Emmanuel Macron yüzde 65,5 oyla seçimleri kazanarak Fransa’da 5’inci cumhuriyetin 8’inci cumhurbaşkanı seçildi.

Fransa tarihinde ilk kez 39 yaşında bir aday Cumhurbaşkanı seçildi. Macron cumhuriyet tarihinin en genç cumhurbaşkanı oldu.

Macron’un Fransa Cumhurbaşkanı seçilmesini pek de hoş karşılamayan Rusya gazetesi Komsomolskaya Pravda, Macron’a “gey psikopat” şeklinde bir başlık atarak onun galibiyetini kutladı(!)

Gazete, geçtiğimiz günlerde Photoshop’lanarak kapak olduğu eşcinsel dergisi Garcon’un kapağını da bu iddiasına “kanıt” olarak sundu.

Derginin kapağında yazan “Açılma (Coming Out)” başlığını okuyarak bu kanıya varan gazetenin ilgili yazısında, psikiyatrist olduğu iddia edilen Adriano Sagatori isimli bir kişinin Macron’la ilgili hakaret içeren şu sözlerine yer verildi:

“Tüm psikopatlar gibi Macron da daha yüksek amaçlar uğruna hareket edecek. Fransızları umursadığı falan yok. Sadece kendisini umursuyor. Aslında o, Fransızların tam da hak ettiği gibi bir Cumhurbaşkanı”

Rusya’nın Macron’un eşcinsel olduğunu ilk kez iddia etmiyor. Rus devletine bağlı Sputnik isimli yayın organı daha önce Macron’un evlilik dışı eşcinsel ilişki yaşadığını iddia etmişti.

Macron, 2 ay kadar önce bu iddialar çıktığında, yani henüz Cumhurbaşkanı adayı iken, eşi Brigitte Trogneux ile katıldığı bir etkinlikte hakkındaki iddialara yanıt vermişti. Macron “Eğer size Gallet ile gizli bir yaşantım olduğu söylendiyse, bunun nedeni hologramımın kaçmış olmasıdır” diyerek bu haberlere gönderme yapmış ve eşcinsel olduğunu reddetmişti.