863269c786
Angels-in-america

RUSSEL TOVEY VE ANDREW GARFIELD ”ANGELS IN AMERICA” PROVALARINDA

HBO tarafından televizyon filmine de dönüştürülen, dünyanın en ilginç tiyatro oyunlarından sayılan, LGBT temalı Angels In America, İngiltere’de yeni bir kadroyla yeniden sahnelenmek üzere. Russol Tovey ve Andrew Garfield’ın da kadrosunda bulunan Angels In America yakın zamanda gösterime başlayacak. 

Geçtiğimiz günlerde Angels In America’nın prova görüntülerini yayınlayan İngiliz Devlet Tiyatrosu, Garfield ve Tovey’nin görüntülerini de sosyal medyadan paylaştı.

 

 

 

Angels In America Konusu

1985 yılında New York City’de oturan Louis, sevgilisi Prior’la yaşayan nevrotik, eşcinsel bir yahudidir. Prior, o zamanlar hakkında çok az şey bilmekte olan AIDS hastalığıyla mücadelenin erken evrelerindedir. Louis ise partnerinin hastalığı nedeniyle yoğun stres altındadır fakat stresiyle baş edememektedir ve Prior’ı terketmiştir. Tüm bunlar olurken gizli eşcinsel, Mormon ve cumhuriyetçi yazman Joe akıl hocası, Roy’dan çok iyi bir iş teklifi almıştır. Joe, işi hemen kabul etmemiştir çünkü Brooklyn’e tutkun olan ve Washington’a gitmek istememiş olan Valium bağımlısı eşi Harper’dan endişe duymaktadır. Prior’da bu zaman sürecinde kendinin bir elçi olduğunu ilan etmiş olan melekler ve hayaletler tarafından rahatsız edilmektedir. Joe ise inancı ile cinsel yönelimini bir arada yaşamak için çabalamaktadır. Louis de ideolojisi ve mutluluğunu tehdit etmekte olan çelişkileriyle yüzleşmektedir. (Prior’ı sevmesi fakat onun hastalığıyla yüzleşememesi, çok sevdiği ülkesi’nin homofobik siyasal ve sosyal yapısı, Joe ya olan sevgisinin Roy’un Joe’nun akıl hocası olduğunu öğrenmesiyle nefrete dönmesi). İlerleyen süreçte South Lake City’de tutucu bir Mormon olarak hayatını sürdüren Joe’nun annesi Hannah, New York şehrine Harper’a yardım için gelmiştir ve bir gün Prior’ın Joe ile başarısızlıkla sonuçlanan tanışma girişiminden sonra tesadüfen Prior’la Mormon ziyaretçi merkezinde o kişinin Prior olduğunu bilmeden tanışmıştır. Bu sırada gizli eşcinsel ve cumhuriyetçi bir avukat olan Roy ise örtbas etmek istediği hastalığı (Eşcinsel hastalığı(!) olarak düşündüğü AIDS) nedeniyle hastanede tedavi (AZT) altındadır. Refakatçileri ise Prior’ın en iyi arkadaşı olan ve hastanede kendisinin hastabakıcılığını yapan Belize ve Komünist Ethel Rosenberg’in hayaletidir.

Ayrınca Bakın

seyhan-arman-gzone

SEYHAN ARMAN “EN İYİ KADIN OYUNCU” ÖDÜLÜNE ADAY GÖSTERİLEREK BİR İLKE İMZA ATTI

“Yeni Tiyatro Dergisi 6. Emek ve Başarı Ödülleri” adayları açıklandı. Seyhan Arman, “Küründen Kabare” oyunu ile ...