RUSYA’DA HOMOFOBİ: SAVCILIK DOLCE & GABBANA REKLAMINA SORUŞTURMA BAŞLATTI

Rusya’da savcılık Dolce & Gabbana şirketinin, eşcinsel tema içeren parfüm reklamının yasaklanması için soruşturma başlattı.

Rusya’da savcılık Dolce & Gabbana şirketinin, eşcinsel tema içeren parfüm reklamının yasaklanması için soruşturma başlattı.

İktidardaki Birleşik Rusya Partisi milletvekili Mikhail Romanov, Dolce & Gabbana moda ve parfüm şirketinin, bir ürününün reklamlarında öpüşen iki kadın ve iki erkek görüntüsüne tepki gösterdi ve bunların yasaklanması için savcılığa başvurdu.

Söz konusu görüntüler, dünyaca ünlü İtalyan şirketinin, sevgililer günü dolayısıyla “Love is Love” sloganıyla hazırlattığı iki reklam filmi görüntülerinde yer aldı.

Rusya’da aynı cinsten cinsel ilişki propagandası yapılması yasak

Rusya’da eşcinsel ilişki hakkında bir cezai düzenleme yok ancak aynı cinsten cinsel ilişki propagandası yapılması yasak.

Sivil toplum örgütleri, eşcinsellere karşı nefret eylemlerini ve saldırıları artırdığı gerekçesiyle bu düzenlemeye de karşı çıkıyor.

Dolce & Gabbana yönetiminden, şu ana kadar savcılığın girişimine karşı bir açıklama yapılmadı.

Saint Petersburg mahkeme, yaptığı açıklamada, “aile değerlerine aykırı ve geleneksel olmayan cinsel ilişki propagandası yaptığı” gerekçesiyle iki kadının ve iki erkeğin öpüşme sahnelerini yer aldığı iki ayrı Dolce & Gabbana Instagram reklamının yasaklanması için savcılığın soruşturma başlattığını teyit etti.

Kaynak: EURONEWS

https://track.adform.net/C/?bn=47497305 1x1 pixel counter :