SABAH YAZARINDAN EUROVISION’A HOMOFOBİK YORUM

Yandaş/muhafazakar kanadın amiral gemisi Sabah'ın yazarlarından Yüksel Aytuğ, Eurovision hakkında homofobik ve transfobik satırlar kaleme aldı.

Uzun yıllardır Sabah gazetesinde yazan ve gazetenin yandaş tavırlarından sonra o yöne dümen kıran televizyon eleştirmeni Yüksel Aytuğ, geçen hafta yapılan Eurovision şarkı yarışmasını homofobik ve transfobik satırlar ile eleştirdi.

Conchita Wurst’ün kostümünü ve Hatari’yi eleştiren Yüksel Aytuğ’un “Eurovision Rezilliği” yazısından o satırlar aşağıda:

Eurovision Şarkı Yarışması’nın giderek yozlaştığını gözlemliyorum. Farklı cinsel kimliklerin altı kalın çizgilerle çiziliyor, hatta insanların gözünün içine sokuluyor. Kaba sakalının altına bikini benzeri bir kıyafet, file çoraplar ve topuklu ayakkabılar giyerek sahneye çıkan Conchita Wurst adlı şarkıcının sözde şovu tek kelime ile iğrençti. Görünen o ki yarışma, gündemde kalabilmek için belli lobilere şirin görünmeye muhtaç hale gelmiş. Diyeceğim o ki, böyle bir rezilliğin içinde iyi ki yokuz. Protestoya devam…