SAM SMITH’TEN RUSYA’YA AMBARGO!

Ünlü şarkıcı Sam Smith, Rusya’da homofobi ile ilgili çekilen bir belgeseli izledikten sonra gözyaşları içinde kaldığını söyledi ve Rusya’da bir daha konser vermeyeceğini açıkladı

BBC tarafından çekilen ve Rusya’daki eşcinsellerin hayatta kalma mücadelesini anlatan Reggie Yates’ Extreme Russia: Gay & Under Attack isimli belgeseli izleyip gözyaşlarına boğulduğunu söyleyen eşcinsel şarkıcı Sam Smith Instagram’dan yaptığı açıklamada “Bir adamın taş kullanarak eşcinsel erkek ve kadınları nasıl öldürmek istediğini izliyorum. Rusya’daki eşcinsel erkek ve kadınlar, şunu bilmenizi istiyorum ki sürekli aklımdasınız. Neler yaşadığınızı görmek gerçekten çok zor. Bunu sadece Rusya için söylemiyorum, homofobinin bulunduğu her yer için geçerli bu, biliyorum” dedi.

Bir daha Rusya’da sahne almayacağını açıklayan Smith, “Rusya’dan nefret etmiyorum ama bir daha asla oraya gitmeyeceğim. Çünkü bu yaptıkları mide bulandırıcı ve beni çok sinirlendirdi” dedi ve Rusya’daki hayranlarına bu kararın kendisini de çok üzdüğünü ekledi.