SAMSUNG, YENİ OYUNCAKLARINI GÖRÜCÜYE ÇIKARDI

 

Samsung, yeni akıllı telefonları Galaxy Note 4 ve Galaxy Note Edge’in tanıtımını büyük bir katılımla gerçekleştirdi.

Samsung, Almanya’nın Berlin kentinde “Samsung Unpacked 2014 Etkinliği 2” ismindeki etkinlikte yeni akıllı cihazlar Galaxy Note Edge ve Galaxy Note 4’ü görücüye çıkardı.

Müzik gösterisiyle başlayan etkinlikte, ürünün tanıtımını sunucu Rachel Riley, Samsung Avrupa Pazarlama Direktörü Rory O’Neil ve Samsung Elektronik Kıdemli Yöneticisi David Park yaptı.

Ekim ayında piyasaya çıkarılması planlanan yeni Galaxy Note 4, siyah, beyaz, altın ve pembe renkleriyle piyasaya sürülecek. Deriye benzer bir arka kaplama ve metal çerçeveye sahip Galaxy Note 4, Galaxy S5’teki gibi parmak izi okuyucusuna da sahip.

Samsung her iki telefonda da aynı kameraya yer veriyor. Telefonlarda Optik Görüntü Sabitleme Teknolojisine sahip 16MP çözünürlüklü arka kameralar kullanılıyor. Yine benzer şekilde her iki telefonda da 3.7MP çözünürlüklü ön kameralar kullanılıyor. Geniş Selfie çekim özelliğine sahip ön kameralar f/1.9 diyafram aralığına sahip. Artık yeni cihazlarda pil gücü geliştirilirken, cihazın kullanıcısına daha fazla yaratıcılık imkanı sunuluyor.

Yeni nesil ekran teknolojisine sahip ve bükülmüş ekran yapısıyla dikkati çeken Galaxy Note Edge ise farklı bir kullanım deneyimi sunuyor. Cihazın seçkin piyasalarda satışa sunulacağı belirtilirken, hangi ülkelerde satışı olacağı açıklanmadı.

İki akıllı telefonun tanıtıldığı etkinlikte, telefonların yanında Samsung’un sanal gerçeklik sunan gözlüğü Gear VR, akıllı saati Gear S ve akıllı kalemi S Pen de ilk kez tanıtıldı. Başka akıllı bir cihaza ihtiyaç duymadan Gear S kullanılabilecek. Ayrıca arama yapabilecek ve mesaj gönderebilecek. Cihazda klavye seçeneği de sunuluyor ve aynı zamanda adımsayar, kalp ritim ölçer gibi donanımlar bulunuyor.

Sanal gerçeklik gözlüğü Gear VR ile de sanal gerçekliğe uyumlu filmler izlenebiliyor ve oyunlar oynanabiliyor.

Samsung Mobil İletişim Bölümü Satış ve Pazarlama Müdürü DJ Lee, etkinlikte yaptığı konuşmada, yeni ürünlerin teknolojiye yeni boyut kazandırdığını ve Gear S ve Gear VR ile de günlük hayatta mobil deneyimlerin değişeceğine vurgu yaptı.

“Söz veriyorum asla ve asla yavaşlamayacağız” diyen Lee Samsung’un teknolojik gelişimini yeni ürün yelpazeleriyle devam ettireceğini belirterek etkinliğin sadece ürün tanıtım etkinliği olmadığının, düşünce ve yeni fikirleri paylaşmak için platform oluşturduğunun altını çizdi.

Ürünlerin satış fiyatlarına ilişkin bir açıklama yapılmadı.